Po zajęciach

Debiutancka i co widać po licznych komentarzach bardzo kontrowersyjna płyta duetu Sound Players „Faces„ trafia właśnie na sklepowe półki. Album „Faces” to zbiór energetycznych utworów utrzymanych w tanecznych, klubowych rytmach. Znajdziemy tu prawdziwe perełki w stylu elektro-trance , doskonały tech-trance oraz wybiegający w przyszłość progressive-trance.
Lata trzydzieste XX wieku. W wielorasowej Turcji, udzielającej schronienia licznym żydowskim uciekinierom z podbitej przez nazistów Europy, grupka nastoletnich przyjaciół - oszołomionych seksualnymi i emocjonalnymi odkryciami wieku dojrzewania - usiłuje zrozumieć sens zachodzących wydarzeń. Jedni dostępują erotycznego wtajemniczenia: Mustafa napawa się zmysłowymi rozkoszami w ramionach ponętnej kobiety, Musa poznaje przykre konsekwencje osiągnięcia dojrzałości, gdy zostaje usunięty z żeńskiej łaźni, a cyrkowa sierotka nazywana Dziewczyną traci głowę dla nowego akrobaty.
„Urodziłem się w nadzwyczajnych okolicznościach.” Tymi słowami rozpoczyna się film Ciekawy przypadek Benjamina Buttona na motywach opowiadania F. Scotta Fitzgeralda z lat 20. XX w. o człowieku, który urodził się jako osiemdziesięciolatek, a z biegiem życia i filmu młodnieje; o człowieku jak każdy z nas, który nie potrafi zatrzymać czasu.
Ulica Żurnalowa 88, Pałac Cukiereczek, Stambuł. „Kamienica pełna pomyleńców”. Wybudowaną w 1966 roku na polecenie rosyjskiego arystokraty-emigranta posesję zamieszkuje dziesięć rodzin. Bardzo nietuzinkowi to lokatorzy…. Wplątani w skomplikowane rodzinne i sąsiedzkie układy, na przemian kłócą się i godzą, śmieszą, wzruszają i szokują. A przede wszystkim mają pewien wspólny problem, trywialny lecz baaardzo dokuczliwy... Ale do czasu, bo oto 1 maja 2002 roku…
W lochach ciemnoty uwięzione są miliony nieszczęsnych muzułmanów, miliony otumanionych niewolników czekających na światło mojej encyklopedii! Dzieje upadku jednej rodziny na tle burzliwej historii Turcji XX wieku. Konflikt pokoleń, rodzinne tajemnice i utopijne marzenie o Księdze – encyklopedii, która oświeci tkwiące w mrokach niewiedzy społeczeństwo.
Stambuł, lata 30. XIX wieku. W dziwnych okolicznościach giną trzy niezwiązane ze sobą osoby: francuski archeolog, żydowski lichwiarz i grecki antykwariusz. W tym samym czasie handlarz z wielkiego bazaru zostaje mocno poturbowany, a albański członek cechu wodociągów przepada bez śladu… Thriller nie tylko kryminalny, ale i erudycyjny, zachwycający misternie odtworzoną atmosferą osmańskiej metropolii.
Pewnej nocy w barze stary przyjaciel opowiada reżyserowi Ariemu powracający koszmar, w którym goni go 26 złych psów. Mężczyźni dochodzą do wniosku, że ma to związek z ich misją w izraelskiej armii podczas pierwszej intifady libańskiej na początku lat osiemdziesiątych. Zaskoczony Ari uświadamia sobie, że nic nie pamięta z tego okresu w swoim życiu. Zaintrygowany tą zagadką postanawia spotkać się i wypytać o to swoich starych kolegów i towarzyszy rozsianych po całym świecie.
Najnowszy film reżysera Uli Edela „Baader – Meinhof” nominowany do Oscara! Dla Bernda Eichingera – scenarzysty i producenta tego filmu jest to już trzecie oscarowe wyróżnienie (w 2002 r. Oscar za „Nigdzie w Afryce”, który wyprodukował, oraz nominacja do Oscara w 2004 r. za „Upadek” – produkcja i scenariusz).
Ogłoszono nominacje do tegorocznych Oscarów - „The Reader. Zaklinacz słów” otrzymał ich aż pięć! Piękna historia zakazanej miłości Stephena Daldry’ego została nominowana w najważniejszych kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka (Kate Winslet), Najlepszy Reżyser (Stephen Daldry), Najlepszy Scenariusz Adaptowany (David Hare) i Najlepsze Zdjęcia (Chris Menges i Roger Deakins).
Kolejny triumf najnowszego filmu Danny'ego Boyle'a! Film otrzymał aż 9 nominacji do Oscarów 2009 w następujących kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz Adaptowany, Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepsza Piosenka "Jai Ho", Najlepsza Piosenka "Osaya", Najlepszy Montaż, Najlepszy Dźwięk, Najlepszy Montaż Dźwięku.
Historia legendarnego dowódcy Kedywu Armii Krajowej i zastępcy dowódcy AK, generała Augusta Emila Fieldorfa (pseudonim „Nil”), który kierował najważniejszymi akcjami w okupowanej w czasie II Wojny Światowej Warszawie. Dowodził m.in. zamachem na dowódcę SS i policji niemieckiej Franza Kutscherę, zwanego "katem Warszawy".
Trzymający w napięciu thriller w stylu Dennisa Lehane'a i Michaela Connelly, polecany przez samego Harlana Cobena - „bezlitosne napięcie, które nie wypuści cię ze swego uścisku...”. Pierwsza powieść z cyklu przygód detektywa Franka Behra, byłego policjanta, który walcząc ze swoimi demonami z przeszłości podejmuje sprawę odnalezienia chłopca zaginionego od ponad roku.
Film, który w ostatni weekend miał rekordowe otwarcie w Wielkiej Brytanii i zarobił ponad 1.000 000 funtów, w Polsce będzie można zobaczyć w kinach już 20 lutego. W Stanach Zjednoczonych film również cieszy się wielką popularnością, otworzył się na 3 miejscu box office'u, zarabiając w ciągu trzech dni ponad 20 mln dolarów."Krwawe Walentynki 3D" to jedna z najbardziej przerażających opowieści, która znów budzi się do życia. Koszmar z dawnych lat powraca, żeby terroryzować małe miasteczko, a wszystko to dzieje się w zupełnie nowym formacie.
Promocja płyty Poland Calling mixed by Angelo Mike , na której znalazły się produkcje wyłącznie polskich didżejów i producentów zatacza coraz szersze kręgi. Pomysłodawca projektu Poland Calling - Angelo Mike udaje się za Ocean , aby w Chicago i Nowym Jorku zrobić trochę zamieszania nie tylko wśród licznej tam Polonii.
Film reżysera kinowego hitu „Ja, robot” z Willem Smithem. Rewelacyjny, nakręcony z rozmachem thriller z genialną rolą Nicolasa Cage’a. Film, na którym widz paradoksalnie najbardziej będzie się bał wiedzy o tym, co się wydarzy. Czy nieświadomość jest rzeczywiście błogosławieństwem…czy może przekleństwem? Co ty byś zrobił, gdybyś znał najczarniejszą przyszłość?
W tym tygodniu zrealizowane zostaną zdjęcia do najnowszego hitu Sylwii Grzeszczak i Libera "Mijamy się", który tropem dwóch poprzednich singli ("Nowe Szanse", "Co z nami będzie") błyskawicznie wspina się na szczyty list przebojów w całym kraju. Produkcją trzeciego już klipu Sylwii i Libera, promującego wydany pod koniec 2008 roku album „Ona i On”, zajmie się Grupa 13.
17 października 2008, nakładem wydawnictwa INITIUM pojawił się po raz pierwszy w Polsce, I tom Trylogii Czarnych Kamieni – „Córka Krwawych” autorstwa Anne Bishop. Autorka zadebiutowała na rynku amerykańskim ponad 10 lat temu, Trylogią Czarnych Kamieni (The Black Jewels Trilogy), za którą w 2000 roku otrzymała nagrodę William’a Crawford’a – Memorial Fantasy Award, przyznawaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Fantastyki w Sztuce.
Od dzisiaj w kinach „Gomorra” – szokująca opowieść o włoskiej mafii – jedna z najbardziej kontrowersyjnych adaptacji filmowych ostatnich lat, nagrodzona Grand Prix na tegorocznym festiwalu w Cannes i aż pięcioma nagrodami Europejskiej Akademii Filmowej. Autor literackiego pierwowzoru – Roberto Saviano, przebywa pod stałą ochroną karabinierów – za odważną powieść włoska mafia wydała na niego wyrok śmierci.
Już 30 stycznia premiera wyjątkowego albumu brytyjskiej wokalistki Leony Lewis - "Best Kept Secret". Najnowsza płyta Leony Lewis to wielka gratka dla wszystkich fanów muzyki r'n'b. Album "Best Kept Secret" to zbiór utworów nagranych zanim artystka wypłynęła na szerokie wody światowej kariery.
Jak donoszą świstaki na film z tegorocznego Adio TownTour będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Po wygraniu przez Adio TownTour festiwalu Film Extreme powtórnie wrócił do studia montażowego 79TH. Prowadzone są pracę i zostaje on poważnie rozbudowywany. Premiera przewidziana jest na wiosnę 2009 w telewizji Extreme i później w internecie. Dowiaduj Się !!!
Poprzednie
Następne
Polityka Prywatności