WYWIAD RZEKA Z RADKIEM SIKORSKIM

Strefa zdekomunizowana - Wywiad rzeka z Radosławem Sikorskim. W rozmowie z Łukaszem Warzechą Radek Sikorski mówi prawie wszystko o swoim udziale w czterech rządach RP. Jak Lech Wałęsa próbował zdobyć broń atomową, opowiada jak był Bronisławem Geremkiem, dlaczego odszedł z Ministerstwa Obrony, o co się spierał z braćmi Kaczyńskimi, z kim mu po drodze w polityce, co było stawką w konflikcie z Antonim Macierewiczem i dlaczego Polacy ciągle narzekają.


2.JPGŁukasz Warzecha w serii rozmów z Sikorskim rysuje jego postać od działalności podziemnej rodzinnej Bydgoszczy, przez studia na Oksfordzie, wyprawy do Afganistanu i Angoli, po odbudowę dworku w Chobielinie. Widzimy jego małżeństwo z amerykańską pisarką Anne Applebaum, dowiadujemy się o jego doświadczeniach w pracy w USA, 300 metrów od Białego Domu i czemu wrócił do kraju.
Strefa zdekomunizowana pokazuje pasjonującą drogę życiową Radka Sikorskiego oraz odsłania kulisy rządów Olszewskiego, Buzka, Marcinkiewicza i Kaczyńskiego, to wszystko w przededniu nowych wyborów. W książce znajdują się kopie kluczowych dokumentów z Anglii i z Polski, które miały wpływ na życiorys Sikorskiego oraz wkładka z 35 fotografiami z życia Sikorskiego.
Strefa zdekomunizowana jest drugą książką o Radku Sikorskim wydaną w tym roku przez nasze wydawnictwo. Pierwsza, "Prochy świętych - Afganistan czas wojny" autorstwa Radka Sikorskiego wyszła w maju 2007, premiera odbyła się podczas Targów Książki w Warszawie. Radek Sikorski, senator w szóstej kadencji od 2005 do 2007. Od października 2005 d0 lutego 2007 roku minister obrony narodowej. Poprzednio, 1998-2001, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Od roku 2002 do 2005 był członkiem rzeczywistym American Enterprise Institute w Waszyngtonie oraz dyrektorem wykonawczym Nowej Inicjatywy Atlantyckiej. Jest autorem książek wydanych w kilku językach: Prochy świętych oraz The Polish Hause, an Intimate History of Poland. Laureat nagrody Word Press Photo. Absolwent uniwersytetu oksfordzkiego na kierunku filozofia, nauki polityczne i ekonomia. W latach 80. sympatyk "Solidarności", następnie uchodźca polityczny w Wielkiej Brytanii. Publikuje w "Rzeczypospolitej", "National Review", "The Spectator", "The Wall Street Journal" oraz komentuje w TVP, TVN, BBC i CNN.
Radosław Sikorski otrzymał statuetkę Wiktora 2006 w kategorii "najpopularniejszy polityk".

Komentarze
Polityka Prywatności