KORN, który 6 lipca br. wystąpi w katowickim Spodku, podjął decyzję, że ich przedskoczkiem (ang. support) w tym koncercie będzie nowohucka grupa WU-HAE. Amerykanie wybrali WU-HAE spośród kilkunastu zaproponowanych przez organizatorów koncertu wykonawców. dniu dzisiejszym radiową premierę – jeśli ktokolwiek odważy się wypuścić ten utwór w eter – ma mieć nowy singiel grupy WU-HAE pt. „Pacan” (3’30”), który pochodzi w wydanego w ubiegłym roku ich albumu „Życie na raty” (MMP 0433).
Grupa WU-HAE, uznawana za prekursora nurtu cross-over w Polsce, powstał w 1999 roku w Nowej Hucie. Zaraz potem zostali zaproszeni na dwie trasy koncertowe po Niemczech. Wydali tam demo pt. „Dla Człowieni”. Nagrane nań utwory trafiły na Be-Sonic Top 10. Nieco później wspólnie z Orange But Green i Cho-Jin nagrali w trzech językach pieśń „United” promującą ideę zjednoczonej Europy.
W grudniu 2004 roku odbyła się premiera ich singla „Alkoholik” zwiastującego ich pierwszy album. Nieco później pokazano ich autorski teledysk „Szelma”. W czerwcu 2006 roku wydana została płyta „Życie na raty” (Metal Mind), którego pochodzą ich hity „Ludzi masa”, „Walka o stołki”, „Po co ja się męczę”. Zarejestrowany na płycie materiał jest na wskroś oryginalny i aż kipi od niekonwencjonalnych pomysłów. Znane już z poprzednich nagrań elementy (rock, hard-core, hip-hop, jazz) wzbogacone zostały o etniczną nutę za sprawą gruzińskiego instrumentalisty Gija a nowatorskie brzmienie ubarwia elektryczna wiolonczela i kosmiczne wtręty DJ Przeplacha. To swoisty muzyczny eksperyment, nie mieszczący się w żadnym z muzycznych tryndów, łączący skrajnie różnych wykonawców o odmiennych upodobaniach i doświadczeniach. Wszystko to razem składa się na bogatą, niezwykle energetyczną muzykę, wytyczającą trop którym podążą artyści z pogranicza innych gatunków i stylów.
WU-HAE wystąpiło na znanych w Polsce festiwalach (Union of Rock, Hunter Fest, Metalmania), uczestniczyło w międzynarodowych warsztatach muzyczno-teatralnych przygotowanych przez artystów z Frankfurtu (Niemcy), Krajni (Słowenia) i Teatru Słowackiego (Polska) oraz w wystawieniu sztuki „Król Edyp” (Teatr Łaźnia Nowa). Brali też udział w nagraniu płyty „Story of Polish Jazz” Jarka Śmietany oraz utworu „Co się stało z naszą Solidarnością?” (z Grzegorzem Markowskim) na bazie którego Ryszard Bugajski (Przesłuchanie) zrealizował nowelę włączoną do 13-częściowego filmu telewizyjnego Andrzeja Wajdy „Solidarność, Solidarność”.