Fantasía zespołu Los Duendes już dostępna w sieci

Los Duendes to młody międzynarodowy zespół, którego liderem jest hiszpański śpiewak flamenco Borja „Niño” Soto. Pod koniec maja miała miejsce premiera teledysku promującego singiel Fantasía, który jest już dostępny w internetowych sklepach muzycznych.

Los Duendes jest zespołem grającym muzykę z pogranicza flamenco, latino i world music z elementami improwizacji, który powstał w 2018 r. we Wrocławiu. Muzycy wykonują znane utwory m. in. z repertuaru Vicente Amigo, Raya Heredii (Ketama), Antonio Carmony czy Niñi Pastori, ale również autorskie piosenki Borjy Soto.

Kompozytor i autor tekstu tak komentuje premierę utworu Fantasía:

Od tego roku 24 maja jest dla mnie datą szczególną, ponieważ po 3 latach od stworzenia Fantasíi ukazał się teledysk promujący pierwszy singiel mojego autorstwa. Niezgoda na ten świat, pełen niesprawiedliwości, przemocy, zakłamania i bólu, w którym dziecięce marzenia zostają odarte ze złudzeń, stały się kanwą do skomponowania Fantasíi. Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka, a dziecięce marzenia o świecie idealnym pozostają w nas na zawsze. Dlatego mam nadzieję, że wielu słuchaczy znajdzie w tym utworze cząstkę siebie.”

Premiera albumu Los Deundes, który zapowiada Fantasía, zaplanowana została na początek października. Tymczasem mogą Państwo wysłuchać singla na portalu Youtube: http://bit.ly/Fantasia_LosDuendes_YT oraz śledzić fanpage grupy: https://www.facebook.com/losduendesPL/, aby być na bieżąco z planami koncertowymi zespołu.

Singiel dostępny w najpopularniejszych serwisach muzycznych online:

http://soundline.biz/LosDuendesFantasia

Teledysk został sfinansowany ze środków Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz programu Dolnośląskie Małe Granty, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i realizowanego przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych.


Komentarze
 
Polityka Prywatności