PREMIERA „TRYNIDAD, TOBAGO DYSKO MIKS” ELTRONA

13 kwietnia ukaże się EP „Mikrofale” zespołu Niemoc, będąca owocem współpracy niezależnych wytwórni Brennnessel i MOST Records. „Mikrofale”, do tej pory dostępne jedynie w digitalu, zostaną wydane na winylu, wzbogacone o remiksy autorstwa dwóch uznanych producentów związanych z MOST-em: Eltrona i Hatti Vatti. Już dziś przedstawiamy jeden z nich.

BRENNNESSEL I MOST RECORDS ŁĄCZĄ SIŁY

ZAPOWIEDŹ EP "MIKROFALE"

Trio Niemoc pochodzi z Zielonej Góry i mimo krótkiego stażu, jest już dobrze rozpoznawalne i cenione dzięki klimatycznym kompozycjom mieszającym wpływy shoegaze i tanecznego disco-not-disco. Choć w ich utworach da się wychwycić pewną nostalgię za późnym XX wiekiem (w "Mikrofalach" pobrzmiewają choćby polskie post-punkowe i cold wave'owe lata 80.), to doskonale rozumieją muzyczną teraźniejszość, a swoimi pomysłami sięgają daleko w przyszłość.

"Mikrofale" do tej pory ukazały się jedynie w formie cyfrowej, jako wydawnictwo macierzystej wytwórni Brennnessel (wydającej takich artystów, jak Kamp! czy We Draw A). 13 kwietnia, dzięki współpracy z MOST Records, ukaże się winylowa płyta, poza oryginalnymi utworami zawierająca reinterpretacje autorstwa dwóch producentów związanych z MOST - Eltrona i Hatti Vatti. Eltron (producent i DJ, od ponad dekady stale obecny na polskiej i międzynarodowej scenie) i Hatti Vatti (producent i muzyk, którego wydany w MOST album "SZUM" podbił zestawienia płyt roku 2017) w intrygujący sposób podeszli do nostalgii obecnej w muzyce Niemocy. Już dziś prezentujemy pierwszy z remiksów. "Dysko-Miks" utworu "Trynidad, Tobago" Eltrona, to eklektyczny rozgrzewacz parkietów rozbrzmiewający bębnami na pograniczu disco i rocka oraz, wypełniony niepozwalającym o sobie zapomnieć arpeggio. Premiera płyty "Mikrofale" już 13 kwietnia tego roku.

"Trynidad, Tobago" (Eltron Dysko-Miks) na YouTube:

http://bit.ly/DyskoMiks

Eltron:

https://www.facebook.com/eltronjohn/

https://soundcloud.com/eltron-john

Niemoc:

https://www.facebook.com/niemocniemoc/

https://www.instagram.com/niemoc/

https://soundcloud.com/niemoc

https://niemocniemoc.bandcamp.com/

MOST Records:

https://www.facebook.com/most.rec/

https://www.instagram.com/most_rec/

https://soundcloud.com/most_records

https://musicofstoriestold.bandcamp.com/

Brennnessel:

https://www.facebook.com/brennnessel/

http://www.soundcloud.com/brennnesselrec

https://www.instagram.com/nnn_brennnessel/


Komentarze
 
Polityka Prywatności