I tylko czarna ścieżka

19 października nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się I tylko czarna ścieżka – kolejny świetny kryminał Åsy Larsson z rebeką Martinsson w roli głównej. Rebeka pod wpływem dramatycznych wydarzeń (opisanych w powieści opisanych popada w stan psychotyczny i zostaje poddana leczeniu psychiatrycznemu. Po długiej rekonwalescencji przeprowadza się ze Sztokholmu do rodzinnej Kurravaary na północy Szwecji, gdzie zaczyna pracować jako asesor prokuratury w Kirunie.

Półtora roku później na zamarzniętym jeziorze w okolicy Kiruny wędkarz odkrywa zwłoki kobiety. Zamordowana to jedna z ważniejszych osób w zarządzie firmy Kallas Mining. Rebeka Martinsson zaczyna badać działalność spółki. Wkrótce na jaw wychodzą mroczne tajemnice firmy. Morderca znów uderza.

Cykl powieściowy z Rebeką Martinsson należy do najpopularniejszych serii kryminalnych ostatnich lat. Czytelnicy pokochali wyjątkową bohaterkę stworzoną przez Larsson, a krytycy podkreślają wieki talent literacki szwedzkiej pisarki.

Nareszcie znalazłem królową kryminału godną tego tytułu i gdyby nie to, że jestem szczęśliwie żonaty, poprosiłbym ją o rękę.

Leif GW Persson


Komentarze
Polityka Prywatności