Gutek Film obchodzi na antenie ale kino! swoje 15. urodziny. Z tej okazji ale kino! pokaże 15 najgłośniejszych tytułów z repertuaru dystrybutora. Przed każdym z seansów Roman Gutek porozmawia z jednym z 15 zaproszonych krytyków filmowych. Emisje w każdy wtorek, od 3 listopada, o godz. 20.10. Wybrane filmy stanowią przekrój wyjątkowego kina artystycznego, które jest spójne z ofertą programową ale kino!.
W ramach "15 x Gutek Film" ale kino! pokaże tytuły niepowtarzalne, odważne, przełamujące konwenanse. Lars Von Trier, Pedro Almodóvar, Francois Ozon czy Kim Ki-duk - to tylko niektórzy reżyserzy, których filmy będą prezentowane podczas przeglądu.
Cykl w ale kino! otworzy 3 listopada oscarowy Porozmawiaj z nią - prowokacyjna opowieść o zakazanej miłości, jeden z najodważniejszych filmów Pedra Almodóvara. W kolejne wtorki ale kino! pokaże: Przełamując fale (10 listopada) – obraz, który pozwolił odkryć widzom Larsa Von Triera, kanadyjski C.R.A.Z.Y. Jean-Marca Vallee (17 listopada) - zabawny, nakręcony z rozmachem i z muzyką rockową w tle hołd dla popkultury lat 70. oraz Oldboy (24 listopada), thriller Park Chan-wooka, największe objawienie kina z Korei Południowej ostatnich lat.
W grudniowe wtorki ale kino! zaprasza na: irański O piątej po południu Samiry Makhmalbaf, francuski hit kinowy Być i mieć Nicolasa Philiberta - kameralny dokument ukazujący rok z życia prowincjonalnej szkoły, nagrodzony Złotą Palmą 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni Cristiana Mungiu, czyli nowe, fascynujące kino z Rumunii, Fanny i Aleksander – jeden z najpiękniejszych, a zarazem ostatnich filmów Ingmara Bergmana oraz czeską komedię Opowieści o zwyczajnym szaleństwie Petra Zelenki, którego twórczość stała się manifestem współczesnego pokolenia dwudziesto- i trzydziestolatków.
W ramach przeglądu widzowie będą mogli obejrzeć kultowy Poza prawem Jima Jarmuscha a także dwa filmy prezentowane w konkursie głównym festiwalu w Cannes 2007: surowy Import/Export Ulricha Seidla - obraz społecznych podziałów między Wschodem a Zachodem Europy oraz głośną, zakazaną w Iranie animację Persepolis . Ale kino! pokaże również film Francoisa Ozona - jego bezkompromisowy Czas, który pozostał . Przegląd zakończą w lutym: Pusty dom w reżyserii jednego z najciekawszych koreańskich filmowców, Kim Ki-duka oraz dokument, który podbił polską publiczność, Wielka cisza - pozbawione narracji, kontemplacyjne spojrzenie na życie wewnątrz klasztoru.