Czy człowiek rzeczywiście może żyć w kosmosie? Czy gatunek ludzki może przetrwać na planetach, na których temperatury wahają się od minus 149 aż do plus 427 stopni Celsjusza? Jak pokonać zabójcze promieniowanie na lodowym księżycu Jowisza i maksymalnie silną grawitację na Merkurym? Gospodarz programu, uznany fizyk Basil Singer, niezrażony początkowymi trudnościami szuka odpowiedzi na te pytania. Naszej planecie zagrażają liczne niebezpieczeństwa i nie wiadomo, jak długo będziemy mogli korzystać z gościny na Ziemi.
Trzeba szukać alternatywnego miejsca do życia i właśnie w tym programie dowiesz się, jakie ciała niebieskie byłyby dla nas najlepszym obiektem przyszłej kolonizacji.
W każdym odcinku programu Kosmiczne wyzwania Basil będzie symulował warunki panujące w odległych światach używając najnowszych technologii i symulacji komputerowych. W ten sposób sprawdzi, czy Merkury, Wenus, Mars, księżyc Saturna Tytan lub któryś z księżyców Jowisza: Kallisto, albo Gliese 581c, mogłyby kiedyś stać się nowym domem ludzkości.
Zobaczymy, jak dr Singer wystawia się na działanie skrajnych temperatur, testuje nowoczesne technologie, zaprojektowane, by utrzymać ludzi przy życiu w nieprzyjaznym środowisku, znosi trudne warunki narzucone przez podróż w zerowej grawitacji, a także sprawdza realność wizji naukowców, mających umożliwić ludziom tworzenie siedlisk poza Ziemią.
Po zgromadzeniu potrzebnych informacji opracowuje je w swym centrum przetwarzania danych. W ten sposób tworzy wiedzę, dzięki której przyszli pionierzy kosmosu będą mogli zaplanować udaną podróż do nowej ludzkiej siedziby gdzieś w przestrzeni kosmicznej.
Ten program skłania do myślenia i pozwala wyobrazić sobie przyszłość. Zobacz, jakie Kosmiczne wyzwania stoją dziś przed ludzkością!
Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości są dostępne pod adresem: www.press.discovery.com
Discovery Science
Discovery Science prezentuje najciekawsze zagadnienia z dziedziny nauki i technologii. Kanał przybliża największe projekty technologiczne, pokazuje interesujące kierunki badań, bawiąc przy tym widzów ciekawymi gadżetami i nowinkami. Discovery Science przedstawia przełomowe odkrycia i proponuje praktyczne zastosowania najnowszych technologii a wszystko w sposób zrozumiały, przyjazny, a czasami nawet zabawny. Śledząc Discovery Science widzimy, w jaki sposób nauka i technologia wpływają na nasze życie oraz jaką rolę mogą one odegrać w przyszłości. Oferta stacji pomaga widzom znaleźć odpowiedzi na pytania„ co?” „jak?” i „dlaczego?”, rzetelnie przekazując wiedzę. Kanał nadaje 24 godziny na dobę i dostępny jest na polskim rynku od 1999 roku. Oferta programowa stacji zawiera treści poświęcone tematyce ekologii, kataklizmom i największym katastrofom, współczesnej inżynierii i technologii, jak również znane i popularne serie z gatunku pop-science. Discovery Science wzbogaca wiedzę, przykuwa uwagę i bawi. Na kanale znaleźć można takie serie jak m.in. Brainiac, Spojrzenie w przyszłość, Jak to jest zrobione, Ekopolis.