Najsłynniejsza w Europie encyklopedia w formacie kieszonkowym po raz pierwszy po polsku. Od 20 października w sprzedaży z „Gazetą Wyborczą” oraz w księgarniach w całej Polsce! Nowa publikacja „Encyklopedia ŚWIAT i POLSKA 2007” jest wspólnym przedsięwzięciem Wydawnictwa Naukowego PWN i „Gazety Wyborczej”. W książce o małym formacie, ale liczącej aż 1256 stron mieści się ponad 300 000 najbardziej aktualnych i wiarygodnych informacji oraz danych o wszystkich państwach świata.
„Encyklopedia ŚWIAT i POLSKA
Polska edycja, podobnie jak wydanie oryginalne zawiera informacje dotyczące bieżącej sytuacji politycznej i ekonomicznej każdego państwa, regionów oraz całego świata.
Szczegółowe i aktualne dane dla każdego państwa odnoszą się do: demografii i sytuacji społecznej, finansów i bankowości, rolnictwa, przemysłu i usług, transportu i komunikacji, a także położenia i warunków geograficznych.
Osobny, obszerny rozdział, przygotowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN, został poświęcony Polsce.
Wszystkie informacje i dane podane są w przejrzysty i zwięzły sposób (liczne tabele i diagramy), jednakowy dla wszystkich krajów, co umożliwia ich łatwe porównywanie.
Książkę zamyka 96-stronicowy atlas świata z kolorowymi mapami kontynentów i państw oraz flagami wszystkich krajów i mapą stref czasowych.
Encyklopedię, obok rzetelności i aktualności, wyróżnia charakterystyczny, niezwykle poręczny format: zaledwie
Polska edycja ma taki sam format, tak samo trwałą oprawę i papier jak wydanie oryginalne.
Dane w niej zawarte aktualizowano do ostatniej chwili przed przekazaniem do druku we wrześniu 2006. Adaptacji materiału do polskiego wydania dokonało Wydawnictwo Naukowe PWN na podstawie swoich - największych w Polsce - zasobów encyklopedycznych.
„Encyklopedia ŚWIAT i POLSKA
w cenie 34 zł Dystrybucję w punktach sprzedaży prasy prowadzi AGORA S.A., dystrybucję na rynku księgarskim – Wydawnictwo Naukowe PWN.
Książkę można także zamówić w obu firmach telefonicznie oraz przez Internet:
w Wydawnictwie Naukowym PWN: pod numerem telefonu 0801 33 33 88 oraz w księgarni internetowej PWN www.pwn.pl, a także w Gazecie Wyborczej: pod numerem telefonu 0801 130 000 lub przez Internet na www.gazeta.pl/kolekcje
Specjalna oferta skierowana jest do szkół, które mogą kupić książkę w promocyjnej cenie 24,90 zł + koszty wysyłki (wysyłkowo) lub w księgarniach firmowych Wydawnictwa Naukowego PWN: w GDAŃSKU, przy ul. Korzennej 33/35, w KRAKOWIE, przy ul. Piłsudskiego 3/1, w ŁODZI, przy ul. Więckowskiego 13 i przy ul. Kopcińskiego 31, w POZNANIU, przy ul. Wodnej 8/9, w WARSZAWIE, przy ul. Miodowej 10, we WROCŁAWIU, przy ul. Kuźniczej 56.
Encyklopedia ŚWIAT i POLSKA
Wydawnictwo Naukowe PWN i „Gazeta Wyborcza” planuje – wzorem włoskim - wydawanie co roku, jesienią, kolejnej zaktualizowanej edycji „Encyklopedii ŚWIAT i POLSKA”.
Sprzedaż „Encyklopedii ŚWIAT i POLSKA
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. jest największym i najbardziej znanym polskim wydawcą publikacji encyklopedycznych, słowników i publikacji naukowych. Nakładem Wydawnictwa ukazuje się około 400 książek rocznie. Wiodącymi publikacjami są encyklopedie uniwersalne i tematyczne, słowniki języka polskiego ( jedyne w Polsce słowniki normatywne), słowniki obcojęzyczne (w tym ceniona seria słownika angielsko-polskich PWN-Oxford). Wydawnictwo specjalizuje się także w podręcznikach akademickich i książkach naukowych ze wszystkich dziedzin nauki. Z Wydawnictwem współpracuje kilka tysięcy naukowców ze wszystkich ośrodków naukowych w Polsce. Najważniejszym dokonaniem Wydawnictwa jest – WIELKA ENCYKLOPEDIA PWN – największa w dziejach Polski uniwersalna encyklopedia narodowa w 31 tomach, będąca dziełem ponad 3000 autorów i redaktorów.
Agora SA jest jedną z największych spółek medialnych w Polsce. Powstała w 1989 r. Od 1999 r. notowana jest na giełdach
w Warszawie i Londynie. Flagowym przedsięwzięciem Agory jest Gazeta Wyborcza - największy dziennik opiniotwórczy w Polsce. Spółka jest również właścicielem lidera na rynku reklamy zewnętrznej - AMS SA - oraz wydawcą
14 magazynów i bezpłatnego dziennika Metro. W 1996 roku Agora zaangażowała się kapitałowo w sektor radiowy. Dziś grupa radiostacji składa się z sieci Złote Przeboje, stacji Roxy FM oraz ponadregionalnego
Radia TOK FM. Agora jest również obecna na rynku internetowym poprzez własny portal Gazeta.