Koncerty w Hard Rock Cafe - styczeń

Nowy rok, nowe obietnice i nowe koncerty w Hard Rock Cafe z cyklu Pepsi Rocks: 06 stycznia (wtorek) godz. 21.30 wystąpi grupa Believe. bilety 20/25 pln. 13 stycznia (wtorek) godz. 21.30 wystąpią Paprika Korps i oSo. bilety 15/20 pln. 20 stycznia (wtorek) godz. 21.30 wystąpią Negatyw i Stop Mi. bilety 15/20 pln. 27 stycznia (wtorek) premiera solowego albumu Janusza Panasewicza. bilety 40/50 pln


Więcej informacji o koncertach i zespołach:

06 stycznia BELIEVE
Believe: warszawski zespół grający rock progresywny. Wśród jego założycieli było trzech muzyków grupy Collage. Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty Mirka Gila, a wokalistą został Tomek Różycki, który śpiewał na pierwszej płycie Collage, Baśnie.
Rockowe brzmienie Believe wzbogacone jest o dźwięk skrzypiec japońskiej skrzypaczki Satomi. W 2006 roku ukazał się debiutancki album grupy Hope to see another day wydany w Szwajcarii. Po nagraniu drugiej płyty Yesterday Is a Friend zespół opuścił Różycki, a zastąpił go Karol Wróblewski.
www.believe.com.pl

13 stycznia PAPRIKA KORPS i oSo
Paprika Korps: z kręgu muzyki reggae. Wystąpili już w ponad 25-ciu europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe. Grupa powstała w 1995 roku, a nazwa rok później. Zarejestrowanie pierwszego niewydanego materiału miało miejsce w 1997 roku w studiu "Czad". Dwa lata później ukazał się debiutancki album "Kolejny Krok" nakładem wydawnictwa W Moich Oczach, który wydał kolejny album w 2001 "Przede Wszystkim Muzyki". W 2002 roku Paprika Korps wyruszyła w międzynarodową trasę składająca się z 21 koncertów między innymi w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowenii i Chorwacji. Po dwóch latach odpoczynku ukazuje się trzecia płyta "Telewizor" nakładem już własnego wydawnictwa Karrot Kommando, które w maju 2005 wydaje kolejny album "Koncert W Tampere / Konsertti Tampereella" zarejestrowany w fińskim Tampere.
www.paprikakorps.pl

20 stycznia NEGATYW I STOP MI
Negatyw: Grupa wypromowała się teledyskiem i piosenką "Amsterdam" na początku 2001. Później udała się w trasę koncertową w celu znalezienia wydawcy. Grupa postawiła na Warner Bros, wybierając spośród czterech ofert.
Wielokrotnie nagradzana i nominowana do różnych nagród (m.in. Fryderyki). Zespół grał też na Top Trendy podczas pierwszej edycji. Zagrali w 2002 najdłuższą trasę koncertową (klubową) w historii polskiej muzyki rozrywkowej pod nazwą "Big Star Paczatarez Tour". Trasa trwała 2 i pół miesiąca i zagrano prawie 60 koncertów, z finałem w Katowicach.
Po nagraniu płyty Paczatarez doszedł do zespołu basista Błażej Nowicki (wcześniej na basie grał Mietall), który odszedł po około dwóch latach (po nagraniu "Pamiętaj"). Zastąpił go Krystian Różycki, który gra do dziś w zespole.
Od 2005 ich płyty wydaje Polskie Radio. W lutym 2007 zespół zorganizował trasę "ROCK'N'ROLL TOUR 2007", obejmującą kilkanaście polskich miast, m.in. Poznań, Kraków, Wrocław, Katowice i rodzinne Mysłowice.
www.negatyw.art.pl

27 stycznia JANUSZ PANASEWICZ
25 lat na scenie,kilkanaście płyt, dziesiątki przebojów, wyrazisty image... Może się wydawać, że Janusz Panasewicz, wokalista Lady Pank, jest postacią, o której wiadomo wszystko. Czas zrewidować to przekonanie.
Pierwszy solowy album odsłania zupełnie nowe oblicze artysty "Nie ma tu zwariowanych riffów, ostrego grania" - mówi Panasewicz. "Polega to bardziej na klimatach. Widziałbym tę płytę jak zbiór opowiastek. Jakbym siedział gdzieś przy barze, z papierosem, ze szklaneczką czegoś przyjemnego, i opowiadał przyjacielowi krótkie historie z obserwacji lub osobiste". Słowo "osobiste" stanowi klucz do zawartości albumu. Janusz pisze teksty nie od dziś. Jest autorem wielu hitów Lady Pank (m.in. "Znowu pada deszcz", "Młode orły, "Słońcem opętani", "Na granicy"). Tym razem mógł jednak w pełni ujawnić swój talent. "Przy pisaniu dla Lady Pank musiałem pamiętać o stylu zespołu. Nie mogłem przegiąć, zagłębiać się w osobiste historie. Teraz nie mam żadnych ograniczeń, sam za wszystko odpowiadam, pod własnym nazwiskiem mogę sobie na wiele pozwolić. W tekstach zespołu, tekstach Andrzeja Mogielnickiego, często chodziło o to, żeby przywalić, żeby było walecznie. Chciałem spróbować czegoś innego. 25 lat śpiewania o małpach. Czasem trzeba o ludziach" - śmieje się wokalista.
www.panasewicz.com.pl

Komentarze
Polityka Prywatności