Członkowie Mikromusic to doświadczeni muzycy współpracujący z muzyczną czołówką Polski. Mikromusic ma na koncie nagrody na renomowanych festiwalach studenckich, a w 2004 roku zespół był również finalistą opolskich Debiutów. W lutym 2006 roku zespół wydał debiutancką płytę patronowaną przez radiową Trójkę, na której gościnnie zagrał Leszek Możdżer.
W lipcu 2008 roku Mikromusic otrzymało nagrodę Prezydenta Sopotu podczas festiwalu Top Trendy 2008, do konkursu natomiast zespół wytypował sam Marek Niedźwiedzki.Zespół tworzą muzycy:
NATALIA GROSIAK
Jest jedną z ciekawszych wokalistek młodego pokolenia, śpiewa zarówno jazz jak też swobodnieporusza się w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej.
W październiku 2006 reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music AcademyJej wokale gościły na nagraniach: Kanału Audytywnego, Husky, czy Ctrl-Alt-Delete. Jest współzałożycielką projektu elektronicznej orkiestry Digit All Love.
Współpracuje również z artystami z zagranicy: z Mombusem, producentem z Murmańska (Rosja) oraz Fernandą Cardoso, producentką z Sao Paulo (Brazylia). W 2008 roku w Japonii ukazała się międzynarodowa składanka "Beatz International", na której znajduję się piosenka „From women to women”, którą Natalia napisała i nagrała razem z Fernandą Cardoso oraz brytyjska raperką Tor Cesay W listopadzie w Brazylii ukaże się pierwsza wspólna płyta Natalia i Cardoso - Herbatta. www.myspace.com/herbatta
Piosenki z udziałem Natalii znalazły się na ścieżkach dźwiękowych do filmów:
- Cao sem dono, 2007 (prod. Brazylia) w reżyserii Beto Branta (polska premiera filmu odbyła się na festiwalu Era Nowe Horyzonty 2008).
- Grown ups 2008 (prod. Francja, Szwecja) w reżyserii Anny Novion.
- Droga do raju 2008 (prod. Polska) w reżyserii Gerwazego Reguły.
Natalia Grosiak występuje również na deskach scenicznych: w pierwszym na świecie musicalu bez słów "Scat - od pucybuta do milionera" (reż. Wojciech Kościelniak), do którego muzykę napisał Leszek Możdżer oraz w spektaklu muzycznym „Swing! Duke Ellington Show” w reż. Jarosława Stańka. Gościnnie śpiewa w Teatrze Muzycznym w Gdyni, grając jedną z głównych ról w spektaklu muzycznym „Francesco” także w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka Wydziału Prawa oraz Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Okrzyknięto ją objawieniem Gali Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2007 roku pt. „Steruj krwią swoją do oceanu spokoju” z piosenkami Marka Grechuty w reż. Wojciecha Kościelniaka oraz Koncertu Finałowego pt. „ Muzykańci wielkiego pola” w reż. Cezarego Studniaka.
Sennik
Mikromusic
DAWID KORBACZYŃSKI
Gitarzysta, aranżer, muzyk sesyjny, współzałożyciel Mikromusic. Jego gitarę można usłyszeć m.in. na płycie Kodex 2 (Magiera, L.A.) i wrocławskiej formacji La Foy Współzałożyciel zespołu Mariija, którego piosenka „There s no one” znalazła się na składance Radia Ram - Ram Cafe 2 (złota płyta w ciągu dwóch tygodni). Zespół ten występuje aktualnie w telewizyjnym show -Nowa Generacja, produkowanym przez TV4.
ROBERT SZYDŁO
Jest cenionym muzykiem, producentem muzycznym i realizatorem nagrań. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 30 płyt z artystami reprezentującymi najróżniejsze style muzyczne (m.in. Tatiana Okupnik, Mieczysław Szcześniak, Artur Lesicki Acoustic Harmony, Feeling Station, Piotr Dziubek, Chromosomos, Irek Głyk Multisound, Kuba Stankiewicz Jobim, Katarzyna Groniec), biorąc równocześnie udział w największych muzycznych wydarzeniach w kraju (m.in. festiwale w Sopocie i Opolu) oraz koncertując w USA, Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Francji, Macedonii, Rumunii, Węgrzech, Mołdawii, Ukrainie, Czechach, Słowacji . Jako niezależny producent i realizator nagrań od lat współpracuje z wieloma wydawnictwami (m.in. EMI Polska, Universal Music Polska, Polskie Radio, DR, Grami, Mix) i studiami muzycznymi nagrywając dziesiątki płyt różnych wykonawców (Fruhstűck, Funky Groove, Wolna Grupa Bukowina, Stare Dobre Małżeństwo, Etna) muzykę filmową i teatralną. Debiutancki album Artur Lesicki Acoustic Harmony zwyciężył jako najlepsza płyta jazzowa 2004 roku w plebiscycie magazynu „Gitara i Bas”, a Robert Szydło zajął pierwsze miejsce w kategorii "inne style-bas akustyczny".
ROBERT JARMUŻEK
Od 2001 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie pracuje z wieloma muzykami skupionymi wokół Akademii Muzycznej. Przez kilka lat grał w duecie z Anią Rejdą, stworzył wspólnie z Kasią Mirowską, Kubą Olejnikiem i Przemkiem Jaroszem kwartet jazzowy grający własne aranżacje muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Współpracuje z gitarzystą bluesowym Leszkiem Cichońskim. Aranżuje, komponuje i prowadzi działalność koncertową.
ADAM LEPKA
Trębacz, absolwent Sekcji Jazzu w klasie Piotra Wojtasika oraz Wydziału Edukacji Muzycznej wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Muzyk sesyjny, wieloletni członek Big-Bandu Aleksandra Mazura. Laureat wielu konkursów muzycznych i uczestnik renomowanych festiwali jazzowych. Obecnie współpracuje z Kanałem Audytywnym. Współtworzy również kwintet jazzowy, z którym koncertuje zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Aranżuje, prowadzi działalność koncertową i dydaktyczną.
MICHAŁ CZWOJDA
Mimo młodego wieku współpracował już z wieloma znanymi twórcami z kręgu muzyki jazzowej, bluesowej i rockowej, wśród nich byli m. in.: Wojciech Karolak, Piotr Baron, Tomasz Szukalski, Marek Bałata, Carlos Johnson (USA), Pistol Pete (USA), Maciej Balcar (Dżem), Justyna Steczkowska. Występował z Mariuszem Kiljanem, Olgą Bończyk, Bożeną Krzyżanowską. Na stałe współpracuje z Konradem Imielą i z Katarzyną Groniec. Grał w musicalu: "Jesus Christ Super-star" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie a także w musicalach "Gorączka", "Mandarynki i pomarańcze", "West Side Story", "Opera za Trzy Grosze", „Scat - od pucybuta do milionera”, „Swing! Duke Ellington Show” w Teatrze Muzycznym we Wrocławiu. Współpracował z Mateuszem Pospieszalskim przy nagraniach muzyki do przedstawienia teatralnego "W 80 dni dookoła świata sto lat później".
Sennik
Mikromusic
DEBIUTANCKI ALBUM (wydany w 2006r.)
Album "Mikromusic" ukazał się nakładem Polskiego Radia, był podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu. Zespołu, który przez lata nabrał charakteru, potrafił totalnie zaabsorbować nie tylko dzięki urzekającej wokalistce, ale także świetnym aranżacjom i kompozycjom. Płyta to wędrówka po różnych muzycznych wysepkach - acid jazz, funk, ambient, trip-hop, fusion.
Recenzje:
„Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński to młodzi i już utytułowani artyści. Zdobyli między innymi wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2002 roku oraz drugie miejsce na tym festiwalu rok później z piosenką "Oddychaj", otwierającą ten album. Już na początek płyty mamy doskonały dowód szerokich zainteresowań członków Mikromusic. W tekście można bowiem odnaleźć echa Stachurowego “Czas płynie i zabija rany”, a głos Natalii przypomina... Bjork. “Oddychaj” to taka esencja zawartości całego krążka. Bardzo mocną stroną tej płyty jest głos Natalii Grosiak. Ma w sobie jakieś ciepło, które “widać, słychać i czuć” nawet w bardziej dynamicznych utworach. No i ta sekcja! Na gitarze basowej zagrał Robert Szydło, który zrealizował album, a na perkusji m.in. zaprzyjaźniony z zespołem muzyk z Francji - Pierre Level. Na klawiszach słyszymy Roberta Jarmużka, na trąbce zagrał Adam Lepka, a wśród specjalnych gości pojawili się Sambor Dudziński, Piotr Dziubek, Paweł “Bzim” Zarecki oraz Leszek Możdżer (….)
Prawdę mówiąc nie pamiętam kiedy ostatnio tak się zasłuchałem w polską płytę.” Źródło: cgm.pl
„Przy wyrazistej i niemal w pełni absorbującej wokalistce bardzo trudno skupić uwagę słuchacza na muzyce czy aranżacjach, a właśnie z tym wyzwaniem instrumentaliści poradzili sobie tutaj rewelacyjnie! tej przestrzeni często rozkosznie odzywa się trąbka, pięknie lecz z umiarem pływają fortepianowe solówki, miękko odnajduje się gitarowy background Dawida Korbaczyńskiego, chyba największego fana Pata Methenyego, jakiego wydał Wrocław. Czasem przyjemnie rozpędza się junglowo sekcja rytmiczna, by po chwili serwować mięsisty groove. Muzycy unikają technicznych wygibasów, przez co wszystkie aranżacje stają się bardzo okrągłe, a przede wszystkim nie nużą.
Wszystko, co poza muzyką, to już królestwo Natalii Grosiak. Słodki, zadziorny, acz delikatny głos to jednak dopiero pierwszy krok ku zatraceniu się w wokalistce wrocławskiego zespołu. Nadaje ona bowiem całości ujmująco kobiecego wymiaru - poprzez słowa, swoją wrażliwość, emocje czy też barwę. Wszystko tworzy niezwykle eteryczny i bardzo zmysłowy, ciepły nastrój. Jeszcze inną kwestią są teksty Natalii - niekiedy bardzo poetyckie, w większości subtelnie nasączone miłosnymi wątkami. Źródło, „Gazeta Wyborcza”
Więcej informacji o zespole: