Didier van Cauwalaert – bestsellerowy pisarz francuski, dramaturg, scenarzysta, twórca komiksów. Laureat Nagrody Goncourtów (za powieść Un aller simple, 1994), Nagrody Moliera i wielu innych wyróżnień literackich oraz teatralnych. Urodził się w 29 lipca 1960 r. w Nicei w rodzinie o korzeniach flamandzkich. O karierze pisarskiej marzył już jako nastolatek. W wieku ośmiu lat napisał opowiadanie, pragnąc przez to stać się niezależnym i pomóc rodzicom.
Objawienie (tłum. Marta Cichocka) ukaże się 8 marca 2006 r.
Planowana wizyta Didiera van Cauwelaerta w Polsce: 19-21 marca 2006 r.
Didier van Cauwelaert, Objawienie
przełożyła Marta Cichocka
ISBN 83-08-03824-7
format C
stron 198
oprawa broszurowa
cena ok. 22 zł
premiera: 8 marca 2006 r.
Tajemnicza relikwia, której naukowcy nie potrafią wyjaśnić; cud, który zdarzył się w XVI wieku; świadek objawienia, którego kanonizację ktoś chce wstrzymać
i sekrety Watykanu….
12 grudnia 1531 r. Matka Boska z Gwadelupy objawia się biednemu Indianinowi, Juanowi Diego, a jej obraz utrwala się na jego tunice. Czterysta lat później Watykan prowadzi proces kanonizacyjny Indianina, co stanowi temat wewnętrzych polemik w łonie Kościoła. Źródłem ekscytacji jest sprawiająca wrażenie cudownej indiańska szata: oczy wizerunku Matki Boskiej zdają się żywe. Watykański wysłannik, kardynał Damiano Fabiani, pojawia się w gabinecie znanej okulistki Nathalie Krantz i zleca jej przeprowadzenie naukowej ekspertyzy oczu Maryi przedstawionych na tunice…
Za pikantną i sensacyjną fabułą tej powieści kryje się ciekawy głos w literackiej dyskusji na temat współczesnego kryzysu wiary i religijności. Autor stawia także istotne i aktualne pytanie o rolę nauki
w życiu człowieka.
Didier van Cauwalaert (ur. 1960 r.) – bestsellerowy pisarz francuski, dramaturg, scenarzysta, twórca komiksów. Laureat Nagrody Goncourtów (za powieść Un aller simple, 1994) i wielu innych wyróżnień literackich oraz teatralnych. Od krytyków literackich woli ogrodników i mechaników. Jego hobby to sport, prace w domowym ogrodzie i stare samochody: rover z 1960 r. i jaguar z 1968 r.
Kulisy kanonizacji
jednego z najbardziej kontrowersyjnych Świętych Kościola katolickiego