Nakładem wydawnictwa Sic! ukazała się nowa książka autora powieści Trzech panów w łóżku, nie licząc kota. Romans pasywny (Sic! 2005). Zebrane tu utwory: Najsłabsze ogniwo, Sekstet i Przepołowienie, oparte na wnikliwych obserwacjach dobrze znanego Żurawieckiemu świata polskich gejów, dają tego świata błyskotliwy, realistyczno-ironiczny obraz. Żurawiecki po raz kolejny objawia się w nich jako mistrz ciętego języka i zaskakujących, dynamicznych dialogów, w których aż roi się od odniesień do rozmaitych sfer kultury i rzeczywistości; zarówno tych „wysokich”, jak i „niskich” (w tym do popkultury czasów PRL-u).
Jego bohaterami są przede wszystkim geje-intelektualiści, ale to zderzenia różnych światów, jak romans intelektualisty z dresiarzem w Najsłabszym ogniwie, albo spotkanie heteroseksualnej kobiety z czterdziestoletnim homoseksualistą wycofującym się z „erotycznego wyścigu” i poszukującym platonicznej towarzyszki życia (Przepołowienie), stają się dla Żurawieckiego pretekstem do bezlitosnego, choć pełnego sympatii tropienia przywar – tak naprawdę – nas wszystkich.
Bartosz Żurawiecki (ur. 1971) jest z zawodu krytykiem filmowym, z zamiłowania, jak mówi: domatorem nihilistą. Publikował m.in. w: "Filmie", "Przekroju", "Tygodniku Powszechnym", "Dialogu", "Aktiviście" i "Ha!arcie". Jest współautorem książek Homofobia po polsku i Autorzy polskiego kina. W 2005 zadebiutował w wydawnictwie Sic! jako prozaik powieścią Trzech panów w łóżku, nie licząc kota. Mieszka w Warszawie.