Najlepsze gry komputerowe ubiegłego roku

Gry komputerowe nie wyszły z mody, a w ciągu ostatnich kilku lat przekształciły się z hobby w ciekawą i atrakcyjną rozrywkę. Gry zapewniają wrażenia, które mogą pomóc Ci zapomnieć o codziennych problemach, umożliwiając odkrywanie wirtualnych światów lub spędzanie czasu ze znajomymi w wirtualnym lobby dla wielu graczy. Popularność gier komputerowych eksplodowała w 2020 roku, ale w 2021 najlepsze gry komputerowe również miały swoje pięć minut pomimo dużej niedostępności kart graficznych. Jaka jest najlepsza gra komputerowa na świecie oraz w jakie gry warto zagrać?

Forza Horizon 5

Wielu graczy twierdzi, że Forza Horizon 5 jest jedną z najlepszych gier komputerowych na świecie. Seria Forza Horizon pozostaje najlepszą grą zręcznościową z akcją rozgrywaną w otwartym świecie firmy Microsoft. Najnowsza odsłona serii została wydana jesienią 2021 r. na konsole Xbox i komputery PC. Wyścigówka zawiera aż o 50% większe środowisko niż Forza Horizon 4 z 2018 roku. Tym razem twórcy przenieśli rozgrywkę do Meksyku, gdzie każdy gracz może przejechać przez różnorodne miejsca, w tym dżungle, miasta, plaże, pustynie, a nawet wulkany. Otwarty świat obejmuje 11 różnych biomów i prawie 600 dróg. Inne dodatki obejmują nowy tryb eksploracji dla jednego gracza o nazwie „Ekspedycje” oraz nowy tryb zręcznościowy, który rozrzuca mini gry dla wielu graczy na rozległej mapie.

Najlepsze gry komputerowe na świecie zyskują duże uznanie wśród profesjonalnych graczy. Branża e-sportowa od wielu lat cieszy się coraz większą popularnością. Na pewno każdy z Was kojarzy takie tytuły jak League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Starcraft czy Overwatch. Turnieje w tych i wielu innych grach są rozgrywane regularnie. Ponadto praktycznie codziennie drużyny toczą pojedynki online, które można typować u większości legalnych bukmacherów w naszym kraju. Serwisy bukmacherskie, aby zachęcić nowych graczy do rejestrowania kont, wprowadzają w swojej ofercie promocyjnej bonusy bez depozytu, które umożliwiają sprawdzenie oferty bez angażowania własnych środków. Jednym z takich bukmacherów jest Totalbet cieszący się pozytywnymi opiniami wśród osób interesujących się grami komputerowymi. Zarejestruj konto i wykorzystaj freebet totalbet wynoszący nawet 40 zł. Można go otrzymać za wykonanie kilku łatwych zadań. Ponadto firma posiada jeden z największych bonusów od depozytu na rynku, a co roku raczy stałych klientów freebetami urodzinowymi.

Chernobylite

Gra z gatunku horror science fiction w najlepszym wydaniu. Chernobylite opiera się na eksploracji alternatywnego historycznego obszaru w Czarnobylu i okolicach. Gracz wciela się w rolę uzbrojonego w prowizoryczną broń bohatera, który ma nadzieję na odnalezienie dawno zaginionej żony. Najlepsze gry komputerowe muszą trzymać w napięciu przez cały czas i dostarczać niesamowitych wrażeń. Do takich zdecydowanie zalicza się Chernobylite, oczywiście, jeśli interesuje Cię ten gatunek gier. Gra jest podobna do strzelanek, takich jak Metro i Stalker, ale z dodatkowym budowaniem zespołu, konstruowaniem baz i rozgałęzioną mechaniką fabuły, co czyni ją naprawdę wyjątkową.

Deathloop

Jednym z tytułów, który wyróżnił się w ubiegłym roku, jest Deathloop od dewelopera Dishonored. Chociaż ta pierwszoosobowa strzelanka nie otwiera wielu nowych możliwości pod względem mechaniki, jej ciekawy tryb rozgrywki typu „odradzanie się i ponowne umieranie” oraz „inwazja” dla wielu graczy są warte sprawdzenia. Deathloop mocno przypomina grę Dark Souls. Prawdziwą atrakcją jednej z najlepszych gier komputerowych 2021 roku jest świat Deathloopa. To dziwna mieszanka zaginającej czas science fiction i retro-futurystycznej architektury lat 70. XX wieku, celowo przywołująca klasyczne pozycje z filmu Black. Szczególnie wciągające są występy wokalne dwóch głównych bohaterów – Colta i Julianny.

Medium

Dwóch deweloperów specjalizujących się w psychologicznych horrorach (Bloober Team i Akira Yamaoka) połączyło siły, aby stworzyć nawiedzoną opowieść o duchowym medium, które może zamieszkiwać zarówno świat realny, jak i duchowy. Bardzo często najlepsza gra komputerowa na świecie musi wyróżniać się akcją. Ta w Medium toczy się w postkomunistycznej Polsce z 1999 roku. Fabuła zawiera wiele zwrotów akcji, ale to rozgrywka w dwóch światach naprawdę wyróżnia tę grę. Gracz ma możliwość zamieszkiwania i kontrolowania medium w obu światach jednocześnie, aby rozwiązywać trudne zagadki, uciekać przed potworami i odkrywać tajemnice historii. Medium jest także uważane za najlepszą grę komputerową pod względem technologii ray tracingu i fenomenalnej ścieżki dźwiękowej.

Final Fantasy XIV: Endwalker

Final Fantasy XIV to czwarty dodatek i pierwszy od dwóch lat do gry MMORPG Final Fantasy XIV z 2013 roku. Endwalker ma zakończyć historię konfliktu między Hydaelyn i Zodiarkiem. Dodatki obejmują Viera jako grywalną rasę oraz parę klas postaci „Sage” i „Reaper”. Final Fantasy XIV Endwalker to także nowe obszary do odkrycia, w tym surowy Garlemald, miasto Radz-At-Han i Old Sharlayan, inspirowane starożytną Grecją. W kolejnym dodatku gracze dostają nowy tryb „Sanktuarium na Wyspie” oferujące chwilę relaksu, gdy hodujesz zwierzęta i prowadzisz farmę pośród przyjemnej scenerii wyspy.

Halo Infinite

Słyszysz najlepsze gry komputerowe i od razu masz przed oczami jedną z najpopularniejszych strzelanek w historii, jaką jest Halo. Podczas gdy niektórzy odrzucają Halo jako tylko strzelankę konsolową, gracze, którzy uwielbiają Halo od samego początku, z niecierpliwością wyczekiwali kolejnego rozdziału sagi. Nowy półotwarty świat kampanii dla jednego gracza Halo Infinite jest dużym odejściem od dawnych serii Halo, jednak zapewniło świeże, nowe wrażenia dla powracających graczy, jednocześnie czyniąc go fantastycznym punktem wyjścia dla tych, którzy są nowicjuszami w serii. Na duże uznanie zasługuje również tryb wieloosobowy z idealną równowagą między satysfakcjonującymi zabójstwami opartymi na umiejętnościach a ważnymi dodatkami jak odbijanie cewki plazmowej od czyjejś głowy.

Hitman 3

Wydany na początku 2021 roku na każdą platformę Hitman 3 to najnowsza trzecioosobowa seria, która przedstawiania jest jako szczytowe osiągnięcie deweloperów. Tym razem bohater, czyli Agent 47 udaje się do wielu nowych lokalizacji, w tym do Berlina, Dubaju i Chongging, chociaż wszystkie miejsca z poprzednich dwóch odsłon również pojawiają się w nowej grze. Hitman 3 może zdecydowanie być uznawany za najlepszą grę komputerową na świecie polegająca na eliminowaniu określonych celów, wykorzystując element skradania się. W grze Hitman 3 Agent 47 może korzystać z zupełnie nowego sprzętu, jaką jest podręczna kamera. Przydaje się ona do zaliczania niektórych celów misji, ale może też być wykorzystywana do hakowania różnych elementów otoczenia. Za grą stoi studio IO Interactive, które jest odpowiedzialne za wszystkie wcześniejsze odsłony cyklu. Warto dodać, że w ramach usługi zwanej World of Assasination gra daje możliwość importowania map z poprzednich części Hitmana.

data ostatniej modyfikacji: 2022-03-15 10:42:22
Komentarze
 
Polityka Prywatności