Lady Ski - czyli czego oczekują kobiety

W ostatnich latach panie coraz bardziej postrzegane są jako ważna "grupa docelowa" dla branży narciarskiej.

Obojętnie czy w przypadku damskich nart czy butów dla pań, narciarski patriarchat stara się o względy nowej kobiecości za pomocą sloganów, które wszystko i wszystkich sprowadzają do jednego mianownika: "lżejsze w noszeniu, lżej skręcające, o łagodnym wyglądzie i sprężystości". Uwaga! Takie uogólnienie typowych kobiecych wymagań względem sprzętu to delikatny temat, biorąc pod uwagę liczne i bardzo różne potrzeby pań.

Nie muszą to być koniecznie specjalne carvingi dla pań, ponieważ dobre narty carvingowe, dzięki swoim właściwościom wspomagają harmonijny, płynny ruch. Jest to niewątpliwie zaleta dogodna dla obu płci, paniom może się jednak okazać nawet bardziej przydatna. Panie powinny też krytycznie patrzeć na niesamowite parametry hightech, szczególnie jeżeli mają one usprawiedliwiać niesamowite ceny. Przy obecnym postępie naogół nie są to wielkie, nowe wynalazki, ale raczej rozpoznanie lepszego wykorzystania rzeczy już dostępnych.

Ze względów czysto biologicznych panie mają zróżnicowany odbiór kolorów i często lepiej postrzegają szczegóły z bliskiego planu. Może to być jedna z przyczyn, dla której panie we wszystkich grupach wiekowych przykładają większą wagę do koloru i wzoru nart niż panowie. Nastolatki wolą narty o fajnym wzornictwie, bo dla nich image jest bardzo ważny. Młode kobiety preferują "szlachetny" design, podczas gdy panie w "kwiecie wieku" najchętniej wybierają narty jednobarwne. Dlatego wzorek w kwiatki nie zawsze jest utrafiony, a modele nart dla wymagających narciarzy pod względem wzornictwa raczej nie odpowiadają damskim gustom i są zorientowane na typ męski. Panie lubiące ostrzejszą jazdę (nadal) muszą przy wyborze nart przymknąć oko na kwestię zadowolenia pod względem estetycznym.

Przy kupnie nart wiele pań obawia się, że nie zostaną potraktowane na serio lub dadzą się nabrać - i to zarówno młodsze jak i starsze. Zarówno podczas zakupu jak i w przypadku serwisu chciałyby być potraktowane uczciwie. Ponieważ panie najwyraźniej jeszcze bardziej niż panowie nie lubią konfrontacji z narciarską technokracją, oczekują krótkich i precyzyjnych opisów sprzętu. Możliwość przetestowania nart jest mile widziana. Nie może przy tym zabraknąć dobrej zabawy - zakup nart powinien dostarczać tyle samo radości co kupienie nowej pary butów!

źródło: http://www.winteropening.pl/

 
Polityka Prywatności