Internet, HI-Tech

Użytkownicy portalu społecznościowego LinkedIn padli ofiarą jednego z największych ataków spamowych we wrześniu. Pod koniec miesiąca rozsyłane były wiadomości zawierające odsyłacz do szkodliwego programu o nazwie ZeuS, na którym skupiła się uwaga wielu firm antywirusowych.
Jedna na pięć wiadomości spam pochodzi z USA, jedna na 20 z Wielkiej Brytanii. Polska poza „parszywą dwunastką”. Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, opublikował swój najnowszy raport zawierający listę dwunastu najbardziej spamujących krajów w trzecim kwartale 2010 roku.
Adam Guerbuez, słynny spamer z Kanady, został skazany przez sąd na zapłatę 873 milionów dolarów kary za rozsyłanie spamowych wiadomości na profile użytkowników Facebooka. Wykorzystując uwagę mediów, próbuje teraz na tym zarobić.
Kaspersky Lab informuje o opublikowaniu miesięcznego raportu dotyczącego aktywności spamerów w sierpniu 2010.
Pewien Anglik wpadł w sporą konsternację na widok przesłanych mu przez pocztę elektroniczną pogróżek. Warunek był prosty: albo zapłaci 50 tysięcy dolarów albo zostanie zlikwidowany – pisze portal The Register.
Kaspersky Lab informuje o opublikowaniu raportu dotyczącego spamu w drugim kwartale 2010 roku.
Co drugi uczestnik badania przeprowadzonego wspólnie przez firmę Microsoft, portal Onet.pl oraz serwis PCLab.pl przyznaje, że ponad połowa wiadomości przychodzących na jego skrzynkę poczty elektronicznej stanowi tzw. szary spam.
Firma McAfee przedstawiła raport o zagrożeniach w drugim kwartale 2010 roku („McAfee Threats Report: Second Quarter 2010”).
Kaspersky Lab informuje o opublikowaniu artykułu analitycznego „Spam a prawo” autorstwa Darii Gudkowej, kierownika działu badań i analizy zawartości w firmie. Dokument zawiera analizę prawnych metod zwalczania spamu.
Według czerwcowego raportu o spamie opublikowanego przez Kaspersky Lab, PayPal stanowi najpopularniejszy cel ataków: w porównaniu z majem liczba ataków na ten system płatności elektronicznych zwiększyła się o 20%.
Zakończenie rozgrywek Mistrzostw Świata 2010 w RPA skłania do wielu podsumowań, i to nie tylko sportowych. Podczas miesięcznych zmagań drużyn piłkarskich specjaliści z firmy Symantec zaobserwowali znaczący wzrost ilości spamu związanego z tym sportowym wydarzeniem.
Jest wiele rozwiązań chroniących pocztę przed niechcianą korespondencją. Ale tylko jedno
z nich oferuje bezpieczeństwo na poziomie 99,25 procent.
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, przedstawia porady pozwalające ustrzec się przed spamem związanym z mundialem.
Firma Trend Micro poinformowała o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji rozwiązania InterScan™ Messaging Security Virtual Appliance (IMSVA).
Firma McAfee przedstawiła dziś „Raport na temat zagrożeń w I kwartale 2010r.”, z którego wynika, że pierwsze miejsce na liście najbardziej szkodliwego oprogramowania zajął robak przenoszony przez nośniki USB.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności