logo_ActiveJet_200.pngPatronat nad działem objęła marka Activejet - tusze i tonery dla każdego
Zadzwoń i zapytaj o zamiennik, Infolinia: 801 08 1111

Serwis WirusyActive Jet - tusze i tonerySerwis Wirusy

Wirusy - newsy

Zainfekowane przez malware produkty sprzedawane na Amazon.
Robiąc zakupy przez internet, cenimy sobie wygodę i oczekujemy atrakcyjnych cen. Jeśli sprzedawca ma dużo pozytywnych komentarzy nie zastanawiamy się zbyt długo nad decyzją. Kupiliśmy, zapłaciliśmy, towar przyszedł. Okazuje się jednak, że to nie koniec…
Rumunia wyciąga rękę i zamienia ukraiński kryzys hackerski w znaczną przewagę
Ukraina od wielu miesięcy zmaga się z trudem obrony granic swojego Państwa oraz utrzymania jego porządku wewnętrznego i ogólnego bezpieczeństwa. Walka trwa nie tylko na lądzie i w powietrzu, ale również w Internecie. Batalia wydaje się być bardzo nierówna i utrudnia prawidłowe funkcjonowanie wielu podstawowym jednostkom państwa.
Atak Syryjczyków na wydawnictwo Washington Post
Washington Post po raz kolejny został zaatakowany przez syryjskich hackerów. Syryjska Armia Elektroniczna (SEA) po raz kolejny złamała zabezpieczenia profilu mobilnej strony internetowej jednego z ważniejszych zachodnich mediów. Wynikiem ataku była wyskakująca wiadomość typu pop-up ogłaszająca wszystkim o tym, że „Media zawsze kłamią”.
Niebezpieczny wirus na Androida atakuje konta bankowe i wykrada pieniądze
Analitycy ds. bezpieczeństwa firmy Doctor Web zbadali nowy złośliwy program atakujący smartfony i tablety z systemem Android. Program zarejestrowany w bazie wirusów jako Android.BankBot.34.origin potrafi wykradać z zainfekowanych urządzeń prywatne dane użytkowników,a także pieniądze z kont bankowych i mobilnych powiązanych z tymi urządzeniami.
SMS-owy robak atakuje urządzenia z systemem Android
Wysyłanie masowych wiadomości SMS zawierających niebezpieczne linki ze szkodliwym malware jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na rozpowszechnianie zagrożeń związanych z systemem Android. Takie metody rozsyłania szkodliwych programów są wykorzystywane przez cyberprzestępców do dystrybucji tzw. robaków SMS.
Jak doszło do globalnej epidemii - ujawniono pięć pierwszych ofiar robaka Stuxnet
Minęły prawie cztery lata od wykrycia jednego z najbardziej wyrafinowanych i niebezpiecznych szkodliwych programów – robaka Stuxnet, który zaatakował m.in. elektrownię atomową w Iranie i uznawany jest za pierwszą cyberbroń – jednak historia ta wciąż kryje wiele zagadek. Jedno z najważniejszych pytań brzmi: jakie były dokładnie cele operacji Stuxnet? Teraz, po przeanalizowaniu ponad 2 000 plików Stuxneta zebranych w ciągu dwóch lat, badacze z Kaspersky Lab mogą zidentyfikować pierwsze ofiary tego robaka.
Ryzykowna zabawa - nowy trojan na Androida podszywa się pod grę w kółko i krzyżyk
Kaspersky Lab informuje o wykryciu nowego trojana mobilnego, który atakuje urządzenia z Androidem, podszywając się pod grę w kółko i krzyżyk. Trojan Gomal zbiera informacje dotyczące zainfekowanych urządzeń i wysyła wszystkie te dane do serwera kontrolowanego przez cyberprzestępców. Szkodnik posiada również funkcje, które rzadko spotyka się w zagrożeniach mobilnych.
Historia pewnego dochodzenia: rozwiązanie zagadki cyberataku finansowego
Niedawno pewna firma skontaktowała się z Kaspersky Lab z prośbą o zbadanie incydentu, w którym niemal doszło do kradzieży ponad 130 000 dolarów z jej konta firmowego. Przedstawiciele firmy podejrzewali, że za próbą kradzieży stało szkodliwe oprogramowanie. Podejrzenia te zostały potwierdzone w pierwszych dniach dochodzenia.
Uwaga na szkodliwe programy atakujące konta bankowe online
Ponad jedna trzecia łącznej liczby użytkowników zaatakowanych przez szkodliwe oprogramowanie bankowe znajdowała się w Brazylii, Rosji i we Włoszech. Nagły wzrost aktywności szkodliwego oprogramowania bankowego najprawdopodobniej ma związek z początkiem sezonu wakacyjnego, gdy klienci aktywnie wykorzystują swoje dane płatnicze do dokonywania różnego rodzaju zakupów online.
Sprawdź jak wartościowych masz znajomych na Facebooku
Kaspersky Lab udostępnił FriendOrFoe – darmową aplikację dla Facebooka pozwalającą użytkownikom ocenić, jak „wartościowi” są ich znajomi online, a także wykryć potencjalne zagrożenia.
Trojan Stealer - jedno z najbardziej aktywnych zagrożeń dla Androida
Krajobraz zagrożeń mobilnych ewoluuje w błyskawicznym tempie, a liczba nowych szkodliwych programów nieustannie rośnie. Niektóre z nich są jednak rozpowszechnione w szczególnym stopniu i odpowiadają za większość prób infekowania użytkowników smartfonów oraz tabletów. Jest tak w przypadku SMS-owego trojana Stealer atakującego urządzenia z Androidem, któremu przyjrzeli się bliżej eksperci z Kaspersky Lab.
Portret typowego internauty pod kątem cyberzagrożeń
Eksperci z Kaspersky Lab dokonali ogólnej analizy cyberzagrożeń w Rosji, Niemczech, Polsce, Stanach Zjednoczonych oraz Chinach w 2013 r.
Cyber ataki na firmy: przegląd roku
Firmy coraz częściej padają ofiarą ataków cybernetycznych.
Uwaga na oszustów wykorzystujących zbliżające się święta
Składanie życzeń bożonarodzeniowych za pośrednictwem Facebooka oraz Twittera to obecnie standard. Szykując się na szturm zmian statusów związanych ze świętami, powinniśmy również przygotować się na zalew oszustw na portalach społecznościowych - ostrzegają eksperci z Kaspersky Lab
Nowy trojan wykorzystuje twój komputer do tworzenia kryptowaluty
Specjaliści z firmy antywirusowej Doctor Web ostrzegają przed złośliwym oprogramowaniem o nazwie Trojan.BtcMine.221, przeznaczonym do tworzenia wirtualnej waluty Litecoin na komputerze zaatakowanego użytkownika.

Przegląd uczelni
w Polsce
220_300_pol.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura