Spam

Spam oraz phishing w III kwartale: nowy iPhone i IceBucket Challenge
Wprowadzenie na rynek iPhone’a 6, wraz z inicjatywą IceBucket Challenge, to dwa główne tematy wykorzystywane przez spamerów do promowania niechcianych wiadomości i atakowania użytkowników w trzecim kwartale bieżącego roku.
Uwaga na oszustów wykorzystujących zbliżające się święta
Składanie życzeń bożonarodzeniowych za pośrednictwem Facebooka oraz Twittera to obecnie standard. Szykując się na szturm zmian statusów związanych ze świętami, powinniśmy również przygotować się na zalew oszustw na portalach społecznościowych - ostrzegają eksperci z Kaspersky Lab
Najistotniejsze incydenty naruszające bezpieczeństwo w 2013r.
Niektóre z rewelacji, jakie pojawiły się w ubiegłym roku, zrodziły pytania dotyczące sposobu, w jaki wykorzystujemy obecnie internet, oraz rodzaju zagrożeń, na jakie jesteśmy narażeni.
Spam w III kwartale 2013r.
Odsetek spamu w łącznym ruchu pocztowym w trzecim kwartale br. wynosił 68,3% - o 2,4 punktu procentowego mniej niż w drugim kwartale. Z kolei odsetek szkodliwego spamu zwiększył się niemal dwukrotnie. Celem większości szkodliwych programów rozprzestrzenianych za pośrednictwem poczty e-mail były loginy użytkowników, hasła i poufne informacje finansowe.
Rośnie zagrożenie związane z botnetami
Rośnie zagrożenie związane z botnetami, czyli sieciami zarażonych komputerów, które można za niewielkie pieniądze wynająć na czarnym rynku, np. w celu wysyłania spamu - powiedział PAP Piotr Kijewski kierownik CERT Polska.
Ekspert: dajemy się nabrać w internecie, bo to leży w naszej naturze
Cyberprzestępcy nabierają ludzi, wykorzystując znane psychologiczne reguły zachowania - przypomniał Piotr Szeptyński z firmy doradczej Deloitte na 5. Ogólnopolskiej Konferencji Informatyki Śledczej. Tego rodzaju manipulacje nazywane są socjotechnikami.
Kolejni cyberprzestępcy aresztowani - sierpień 2013
Jakie cechy posiada cyberprzestępca? Jeżeli pominiemy aspekty techniczne, dokładnie takie same jak tradycyjny przestępca. Osoby takie łamią prawo i - przy odpowiednich staraniach organów ścigania - trafiają za kratki.
Fałszywe e-maile zagrażają firmom: Spam w II kwartale 2013 r.
W II kwartale odsetek spamu w całkowitym ruchu e-mail zwiększył się o 4,2% w stosunku do pierwszego kwartału 2013 r. i wynosił 70,7%. Odsetek wiadomości phishingowych w globalnym ruchu pocztowym spadł o 0,0016% i stanowił 0,0024%. Dane te stanowią wyniki analizy ruchu pocztowego dla II kwartału 2013 r. przeprowadzonej przez ekspertów z Kaspersky Lab.
Obad – najbardziej zaawansowany znany trojan dla Androida
Eksperci z Kaspersky Lab wykryli nowego trojana atakującego urządzenia mobilne z systemem Android. Szkodliwy program o nazwie ‘Obad’ wykorzystuje bardzo zaawansowane metody ukrywania się oraz unikania analizy i pozwala cyberprzestępcom na zmuszenie zainfekowanego smartfona do wysyłania SMS-ów na numery premium, pobieranie innych niebezpiecznych aplikacji, infekowanie kolejnych telefonów przez Bluetooth i wykonywanie szeregu zdalnych poleceń cyberprzestępców.
Mielonka internetowa po polsku
Każdy użytkownik internetu przynajmniej raz w życiu zetknął się ze spamem - nawet najlepsze skrzynki pocztowe przepuszczają raz na jakiś czas niechcianą wiadomość. Nie ma się jednak co dziwić, bowiem jak wynika ze statystyk Kaspersky Lab, ponad 70% globalnego ruchu pocztowego to właśnie spam.
Szkodliwe oprogramowanie - zagrożenie dla graczy
W zeszłym roku każdego dnia eksperci z Kaspersky Lab rejestrowali średnio 7 000 prób infekowania graczy szkodliwym oprogramowaniem. Ataki te miały na celu uzyskanie dostępu do danych osobistych, takich jak hasła do gier online i systemów płatności. Przez cały ubiegły rok wykryto łącznie 15 milionów prób przekierowywania użytkowników na phishingowe strony WWW udające witryny producentów gier.
Niski poziom spamu
Według danych firmy Kaspersky Lab, udział spamu w ruchu e-mail stale spadał w 2012 roku, osiągając najniższy poziom od pięciu lat. Średni odsetek niechcianych wiadomości dla tego roku wynosił 72,1 proc. - o 8,2 punktu procentowego mniej niż w 2011 roku. Tak długotrwały i znaczny spadek poziomu spamu jest bezprecedensowy.
Ataki spamowe na polskich użytkowników Facebooka
Kaspersky Lab Polska informuje o pojawieniu nowej fali ataku spamowego na polskich użytkowników Facebooka. Wiadomości e-mail wysłane w ramach ataku zawierają odsyłacz do strony, na której znajduje szkodliwy program. W chwili pisania tego tekstu atak jest ciągle aktywny.
Aktywność przestępców osiągnęła punkt krytyczny (Spam w sierpniu 2012 )
Kaspersky Lab informuje o opublikowaniu raportu poświęconego spamowi w sierpniu 2012 r. Z analizy wynika, że w miesiącu tym odsetek niechcianych wiadomości w ruchu pocztowym nadal zmniejszał się, a jego średni udział wynosił 70,2% - co stanowi spadek o 1,6 proc. w stosunku do lipca. Jednak poziom ten – typowy dla miesięcy letnich – nie oznacza, że spam stanowi mniejsze zagrożenie. W lipcu znacząco wzrósł udział szkodliwych załączników w ruchu pocztowym: szkodliwe pliki zostały wykryte w 4,5% całego ruchu pocztowego. W sierpniu natomiast miał miejsce niewielki spadek liczby takich załączników, jednak nadal można było znaleźć je w 3,9% wszystkich wiadomości e-mail. Odsetek oszukańczych wiadomości oraz e-maili reklamujących podrabiane produkty znanych projektantów nadal zwiększał się w ruchu spamowym.
Spamerzy atakują polskich użytkowników internetu podszywając się pod Allegro
Kaspersky Lab Polska informuje o pojawieniu nowej fali ataku spamowego na polskich użytkowników internetu. Tym razem spamerzy wykorzystali wizerunek Allegro.pl. Wiadomości e-mail wysłane w ramach ataku zawierają odsyłacz do strony, na której znajduje szkodliwy program.

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Akademia Sztuki Wojennej
miniatura
 
Polityka Prywatności