Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Ekologia - różne informacje

Na Syberii znikają jeziora
W ciągu ostatnich 30 lat zniknęło lub zmniejszyło się ponad tysiąc arktycznych jezior na obszarze Syberii - informują naukowcy na łamach ostatniego "Science". Przyczyną jest najprawdopodobniej topnienie tamtejszej wiecznej zmarzliny i ocieplanie się klimatu.
Nie wolno łowić dużych ryb
Upragnione trofeum wszystkich wędkarzy i rybaków - duże okazy ryb, powinny pozostać w wodzie, jeśli rybie populacje mają przetrwać - twierdzą amerykańscy naukowcy na łamach najnowszego "New Scientist".
Lasy chronią przed tsunami
Lasy namorzynowe stały się w wielu miejscach naturalną barierą ochronną przed uderzeniem tsunami w grudniu 2004 r. - twierdzi międzynarodowy zespół naukowców. Działanie to zostało jednak osłabione przez wcześniejszą degradację lasów.
Człowiek szkodzi
W ciągu ostatnich 50 lat człowiek spowodował większe szkody w różnorodności biologicznej ekosystemów świata, niż kiedykolwiek wcześniej w historii ludzkości - to jeden z wniosków najnowszego raportu Millenium Ecosystem Assessment, o którym informuje serwis "Nature".
Cofają się lodowce
Lodowce Półwyspu Antarktycznego cofają się w coraz szybszym tempie - wynika z najnowszych badań opublikowanych w "Science". W ciągu ostatniego pięćdziesięciolecia zmniejszyła się powierzchnia około 210 z 244 lodowców tego obszaru.
Koniec niedźwiedzi polarnych i morsów
Niedźwiedzie polarne i morsy mogą zniknąć z obszaru Grenlandii - ogłosili w czwartek ekolodzy ze Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (WWF). Zagrażają im myśliwi i globalne ocieplenie klimatu, wskutek którego topnieją ich siedliska.
Narciarze niszczą alpejską roślinność
Ekspansja kurortów narciarskich zagraża delikatnej alpejskiej roślinności - ostrzegają europejscy ekolodzy. Wysokogórską florę najbardziej niszczy sztuczne naśnieżanie i ratrakowanie tras narciarskich.
następne>>>


INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
boks_przeglad_uczelni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura ASZWOJ 02
miniatura UTH 12
miniatura
 
Polityka Prywatności