Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Historia - różne informacje

Nowe wątpliwości dotyczące Całunu Turyńskiego
Pojawiły się nowe doniesienia podważające autentyczność Całunu Turyńskiego - informuje serwis Discovery News. Na zlecenie jednej z francuskich gazet wykonano kopię całunu.
Stosunek Brytyjczyków do Polskich Sił Zbrojnych
Nakładem londyńskiego wydawnictwa Veritas ukazała się książka "The Abandoned Legion" (Opuszczony Legion), naświetlająca stosunek brytyjskiego alianta do Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu.
Hitler kupił Niemców przywilejami socjalnymi
Adolf Hitler zdobył poparcie Niemców nie za pomocą ideologii, propagandy czy terroru, lecz dzięki systemowi świadczeń socjalnych, zapewniających obywatelom materialny dobrobyt niemal do samego końca wojny - twierdzi niemiecki historyk Goetz Aly.
Szyfr nie do złamania - Pacyfik, II wojna światowa
Herbert Smith miał 15 lat, gdy w grudniu 1941 r. Japończycy zaatakowali Pearl Harbour. Starszy brat John był już w wojsku i Herbert chciał do niego dołączyć. Jak wielu ochotników, przy zgłaszaniu się do armii skłamał mówiąc, że ma lat 17.
Naziści przeprowadzali próby z bronią atomową
Niemieccy naukowcy pod koniec drugiej wojny światowej wyprzedzili w badaniach nad bronią atomową Amerykanów, przeprowadzając na przełomie lat 1944/45 pierwsze próby z atomowymi "minibombami" - twierdzi niemiecki historyk Rainer Karlsch.


Przegląd uczelni w Polsce
Ignatianum_220_uzupelniajacy_2019.jpg
boks_220.gif
220x300_70.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii CePT WUM
miniatura Studenci WSB
miniatura
 
Polityka Prywatności