logo_ActiveJet_200.pngPatronat nad działem objęła marka Activejet - tusze i tonery dla każdego
Zadzwoń i zapytaj o zamiennik, Infolinia: 801 08 1111


Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Fizyka - różne informacje

Podróże w czasie
Nawet jeśli można cofnąć się w czasie, i tak nie da się zmienić przeszłości - wynika z nowej, kwantowej teorii podróży w czasie, o której pisze "New Scientist".
Węgiel znowu górą
Węgiel ponownie może zrewolucjonizować nasz świat. Z odpowiednio upakowanych nanorurek węglowych zbudowane są opracowane ostatnio superpojemne kondensatory - informuje pismo "Nanotechnology".
Płynny Wszechświat
Pierwotny Wszechświat był "idealnie płynny". Uzyskany przez fizyków nowy stan materii przypomina sytuację z pierwszych chwil po Wielkim Wybuchu - informuje pismo "Nuclear Physics".
Bąbelki gorętsze od Słońca
Temperatura wewnątrz zapadających się pęcherzyków powstających w cieczy pod wpływem zjawiska kawitacji może być czterokrotnie wyższa niż powierzchni Słońca - informuje "Nature".
Niewidzialność jest możliwa
Fanatycy serialu Star Trek znają statki kosmiczne Romulan i ich bliską niewidzialności umiejętność maskowania. Dotąd wydawało się to jedną z większych mrzonek z punktu widzenia nauki.
Pożytek ze swastyki
Politycy chcą zakazać używania symbolu swastyki, tymczasem naukowcy odkrywają szczególne właściwości, związane z jej kształtem - informuje serwis "AlfaGalileo".


Przegląd uczelni w Polsce
boks_220.gif

Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa Wydział Zamiejscowy w Chorzowie - 8
miniatura
 
Polityka Prywatności