Fizyka - różne informacje

Podróże w czasie
Nawet jeśli można cofnąć się w czasie, i tak nie da się zmienić przeszłości - wynika z nowej, kwantowej teorii podróży w czasie, o której pisze "New Scientist".
Węgiel znowu górą
Węgiel ponownie może zrewolucjonizować nasz świat. Z odpowiednio upakowanych nanorurek węglowych zbudowane są opracowane ostatnio superpojemne kondensatory - informuje pismo "Nanotechnology".
Płynny Wszechświat
Pierwotny Wszechświat był "idealnie płynny". Uzyskany przez fizyków nowy stan materii przypomina sytuację z pierwszych chwil po Wielkim Wybuchu - informuje pismo "Nuclear Physics".
Bąbelki gorętsze od Słońca
Temperatura wewnątrz zapadających się pęcherzyków powstających w cieczy pod wpływem zjawiska kawitacji może być czterokrotnie wyższa niż powierzchni Słońca - informuje "Nature".
Niewidzialność jest możliwa
Fanatycy serialu Star Trek znają statki kosmiczne Romulan i ich bliską niewidzialności umiejętność maskowania. Dotąd wydawało się to jedną z większych mrzonek z punktu widzenia nauki.
Pożytek ze swastyki
Politycy chcą zakazać używania symbolu swastyki, tymczasem naukowcy odkrywają szczególne właściwości, związane z jej kształtem - informuje serwis "AlfaGalileo".

 
Polityka Prywatności