logo_ActiveJet_200.pngPatronat nad działem objęła marka Activejet - tusze i tonery dla każdego
Zadzwoń i zapytaj o zamiennik, Infolinia: 801 08 1111

Internet, komputery

Aby wyeliminować konieczność podróży odbywanych przez badaczy w celu zebrania dowodów z zainfekowanych komputerów po cyberataku, ekspert z Kaspersky Lab stworzył proste narzędzie, przy pomocy którego można zdalnie zebrać istotne dane bez ryzyka, że zostaną zainfekowane lub utracone. BitScout — bo taką nazwę nosi to narzędzie — to swoisty „szwajcarski scyzoryk” do przeprowadzania zdalnego dochodzenia kryminalistycznego aktywnych systemów, który może być bezpłatnie wykorzystywany przez wszystkich specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.
Darmowe narzędzie, które sprawdzi typ ataku ransomware i pozwoli Ci je wyeliminować.
Internet to zło w najczystszej postaci! Złodziej czasu, zagłada, zniszczenie i…niebezpieczeństwo! Żartujemy. Tak naprawdę jednak największe zagrożenie w sieci tworzymy sobie sami. A Internet to miejsce pełne uroczych kotków, śmiesznych obrazków i pouczających filmików na Youtubie. Co więc takiego internauci robią, że psują taką sielankę? Dużo robią.
Mogłoby się wydawać, że kradzieże w Internecie najczęściej opierają się na łamaniu haseł przez hakerów. Nic bardziej mylnego. Nie dość, że zazwyczaj są one na tyle proste, że wcale nie trzeba ich łamać, to jeszcze cyberprzestępcy znaleźli sposób, aby skłonić użytkownika, żeby podał hasło sam. Tak po prostu!
Bitdefender zidentyfikował groźny atak ransomware, który osiąga obecnie zasięg ogólnoświatowy.
Największy w Polsce serwis do zamawiania jedzenia online wreszcie akceptuje płatność bitcoinami. Za zamówienia złożone w ponad 5 tysiącach restauracji w całym kraju zapłacić można innowacyjną walutą internetu.
Adres e-mail jest prawie jak numer PESEL, NIP czy REGON! Ten, kto nigdy nie korzystał z poczty elektronicznej, może nie czytać dalej. Wszyscy nadal tu jesteście, prawda? No właśnie, prawda jest taka, że obecnie posiadanie adresu mailowego, jest równie oczywiste, co posiadanie telefonu. Szczególnie, że maile są nie tylko formą kontaktu z bliskimi, ale również podstawą komunikacji w praktycznie każdej firmie.
Zdarzyło Ci się odwiedzić niebezpieczną stronę? Czasami podczas otwierania strony internetowej pojawia nam się ostrzeżenie: „odwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera”. Najczęściej komunikat ten bagatelizujemy i cieszymy się, że mimo wszystko strona się wyświetliła. BŁĄD! Komunikat ten bowiem oznacza, że dana witryna została sfałszowana lub kontrolę nad nią przejęli hakerzy i zawiera szkodliwe dla naszego systemu elementy.
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie zignorował komunikatu o konieczności aktualizacji zabezpieczenia systemu.
Co to jest cyberprzemoc i czym się charakteryzuje?
77 proc. wykluczonych cyfrowo Polek między 45. a 70. rokiem życia nie korzysta z Internetu, a jako główny powód podaje brak takiej potrzeby. Jak przełamać tę barierę?
ABC BEZPIECZEŃSTWA W SIECI
„Jeśli za coś nie płacisz, to TY jesteś produktem” – to przysłowie wciąż jest aktualne, pomimo upływu lat, w dzisiejszym cyfrowym świecie.
W sieci pojawia się coraz więcej zagrożeń, które zagrażają nam zarówno podczas korzystania z komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, czy urządzeń mobilnych.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni
w Polsce

Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura