logo_ActiveJet_200.pngPatronat nad działem objęła marka Activejet - tusze i tonery dla każdego
Zadzwoń i zapytaj o zamiennik, Infolinia: 801 08 1111

Internet, komputery

Pełne Szyfrowanie Dysku – nowa funkcja Bitdefender zabezpieczająca firmę

Strona www: Bitdefender.pl

Eksperci z firmy Bitdefender nieustannie pracują nad ulepszeniem rozwiązań ochrony użytkowników, poprawą wydajności i użytkowania programów antywirusowych.

Powstają nowe produkty i funkcje, aby móc zaoferować jeszcze lepsze zabezpieczenie przed cyber-atakami oraz możliwość lepszego zarządzania funkcjami bezpieczeństwa.
 

Pełne Szyfrowanie Dysku – dostępne już w lipcu w Polsce (>pobierz ulotkę dotyczącą nowej funkcji<)

W połowie lipca w programach Bitdefender będzie dostępna funkcja Pełnego Szyfrowania Dysku (Full Disk Encryption). Konsola GravityZone w wersji on-premise i cloud, przeznaczona dla klientów korzystających z rozwiązań zabezpieczających dla biznesu, zostanie zaopatrzona w nową opcję, dzięki której możliwa będzie jeszcze lepsza ochrona punktów końcowych w firmie.
GravityZone Full Disk Encryption będzie istotnym składnikiem warstwy utwardzającej i kontrolującej. Pełne szyfrowanie dysku GravityZone wykorzystuje mechanizmy szyfrowania urządzeń dostarczane przez system Windows (BitLocker) i Mac (FileVault) w celu zapewnienia zgodności i wydajności. FDE jest w pełni zintegrowany z konsolą GravityZone i agentem, co umożliwia szybkie i bezproblemowe wdrażanie szyfrowania dysków.
GravityZone FDE będzie można nabyć jako dodatek do wszystkich obecnych produktów Bitdefender ochrony punktów końcowych. Natomiast już TERAZ można zupełnie za darmo przetestować to rozwiązanie.
Ta dodatkowa ochrona pozwoli jeszcze lepiej zabezpieczyć firmę przed zagrożeniami z zewnątrz, w szczególności jeśli chodzi o ataki typu Ransomware – które od kilku miesięcy spędzają sen z powiek przedsiębiorstwom na całym świecie.
 

KLUCZOWE FUNKCJE FDE
  • Zarządzanie szyfrowaniem z tej samej chmury lub lokalnej konsoli, której używasz do ochrony punktów końcowych
  • Wykorzystuje sprawdzone szyfrowanie natywne dla systemu Windows (BitLocker) i Mac (FileVault); pozwala uniknąć problemów z wydajnością i nie wymaga nowego agenta
  • Proste wdrożenie Pełnego Szyfrowania Dysku do punktów końcowych oraz zarządzanie lub przywracanie kluczy z konsoli
  • Szyfrowanie określonych raportów, które pomagają firmom wykazać zgodność
  • Uwierzytelnianie przed ponownym uruchomieniem

 
Zachowaj bezpieczeństwo i zgodność swoich danych biznesowych
Dane są najważniejszym zasobem w gospodarce cyfrowej. Pracownicy, noszący przy sobie laptopa zawierającego informacje ważne dla firmy, czy to w podróży służbowej, czy też dojeżdżając do pracy, narażeni są na ryzyko jego utraty lub kradzieży. O ile utracone urządzenie przenośne można ograniczonym kosztem zastąpić nowym, to utrata danych może prowadzić do utraty klientów, reputacji lub znacznych strat finansowych. Unikaj ryzyka utraty danych i zachowaj zgodność z przepisami poprzez pełne szyfrowanie dysków twardych na twoich mobilnych punktach końcowych.
Natywne, sprawdzone szyfrowanie
Zarządzanie Szyfrowaniem Dysków Bitdefender wykorzystuje mechanizmy szyfrowania udostępnione przez system Windows (BitLocker) i Mac (FileVault),  korzystając z natywnego szyfrowania urządzeń, w celu zapewnienia zgodności i wydajności. Nie wymaga wdrażania dodatkowego agenta, ani instalacji głównego serwera zarządzania.
Łatwość wdrożenia
Korzystając z istniejącej infrastruktury zabezpieczeń końcowych (Konsoli GravityZone) do zarządzania Pełnym Szyfrowaniem Dysku, proces wdrażania jest szybki i prosty. Po uruchomieniu modułu zarządzania szyfrowaniem na istniejącej konsoli, wdrożenie szyfrowania na punkty końcowe może zostać centralnie zainicjowane i w pełni zarządzane.
Jedna konsola do ochrony punktów końcowych i zarządzania szyfrowaniem
Konsola GravityZone jest teraz punktem kompleksowej kontroli, służącym nie tylko do ochrony punktów końcowych przed złośliwym oprogramowaniem lub atakami docelowymi, ale również do raportowania zgodności i odzyskiwania klucza szyfrowania. Prostota i łatwość zarządzania pozwoli personelowi ochrony pracować skuteczniej.
Szyfrowanie w postaci rozszerzenia dostępne dla klientów i usługodawców
Szyfrowanie jest dostępne dla usługodawców jako opcjonalna usługa rozliczeniowa z licencją miesięczną ,,pay-per-use’’ i licencją roczną, która może zostać dodana do istniejących produktów dla stałych klientów i partnerów. Nowy moduł zarządzany jest z tej samej konsoli, z której korzystają dziś klienci i dostawcy usług miesięcznych.
 
 
 

Integracja z Active Directory – już dostępna po najnowszej aktualizacji!

Pełne Szyfrowanie Dysku to nie jedyne zmiany w funkcjach oferowanych przez rozwiązania marki Bitdefender. Konsola GravityZone jest teraz w stanie także rozpoznać i zintegrować punkty końcowe połączone z domeną usługi Active Directory. Zasobnik sieciowy wyświetli punkty końcowe i grupy AD w specjalnym drzewie sieci, obok grup niestandardowych.
Integracja z Active Directory jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich klientów korzystających z rozwiązań Bitdefender dla biznesu.
 
 
 
Aby dostawać informacje o najnowszych funkcjach i zmianach wprowadzanych do rozwiązań antywirusowych marki Bitdefender, wystarczy >> zapisać się do newslettera. Dzięki naszym wiadomościom nasi subskrybenci zawsze są na bieżąco odnośnie nowych zagrożeń w sieci i dostają porady, które pozwalają im zachować bezpieczeństwo.
 
 

Bądź bezpieczny, bo na to zasługujesz.

Informację można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.
Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.
 
www.bitdefender.pl

dodane przez MARKEN


data ostatniej modyfikacji: 2017-07-07 14:50:58
Komentarze

Przegląd uczelni
w Polsce

Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura