Internet, komputery

Czy można wydrukować sobie uchwyt na tablet, obudowę telefonu albo kość niezbędną do rekonstrukcji medycznej? Jeszcze kilka lat temu takie pomysły skomentowano by szybko: „To szaleństwo”. Ale dziś jest inaczej. Wszystko za sprawą druku 3D. O tym, czym on jest, jakie możliwości niesie ze sobą i jakie studia powinni wybrać ci, którzy chcą się zajmować tą przyszłościową branżą rozmawiamy z Łukaszem Bisem z Katedry Reklamy, Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Producenci rozwiązań dla biur prześcigają się w pomysłach na to, w jaki sposób pomóc pracownikom sprawniej obsługiwać urządzenia drukujące. Drukarki stają się „inteligentne” – potrafią np. zapamiętać zwyczaje użytkowników i podpowiadać im rozwiązania. Ostatnie testy firmy Fuji Xerox pokazują, że być może niebawem będą nawet podjeżdżać do użytkownika z gotowym wydrukiem.
C7500 to ultranowoczesna drukarka, która umożliwia szybką i tanią produkcję wysokiej jakości kolorowych etykiet, nawet w niewielkich biurach, punktach usługowych czy na sklepowych zapleczach. Dzięki opcji drukowania w krótkich seriach i tworzenia indywidualnych projektów, pozwala ona również wyeliminować wydatki związane z drukowaniem wstępnym.
Redakcja PC World przeprowadziła testy tonerów i wyróżniła w nich produkty marki ActiveJet. Tytuł „Wybór Redakcji” przypadł produktowi ATS-1660N do drukarek firmy Samsung.
Branża producentów AGD, RTV i IT chce, żeby państwo monitorowało recykling zużytego sprzętu – informuje "Puls Biznesu"
Rozwinięciem idei trójwymiarowej drukarki jest urządzenie, które nie tylko tworzy obiekty z kropelek plastiku, ale też wierci otwory, tnie i graweruje – informuje „New Scientist”.
Drukarki od formatu A2 aż do drukujących z roli szerokości 64” (162 cm) i różne podłoża do druku kolorowych map na potrzeby szeroko rozumianych zastosowań GIS (Systemy Informacji Geograficznej) prezentował będzie Epson na XVIII seminarium z cyklu GIS w praktyce - mapy cyfrowe - praktyczne aspekty zastosowań.
Marka TB Print – materiały eksploatacyjne do drukarek, uzyskała kolejny certyfikat TUV Rheinland. To następny dowód uznania, świadczący o jakości produktów oferowanych przez producenta - spółkę AB, lidera branży IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Firma Epson przedstawi na targach Fespa nową drukarkę wielkoformatową do zastosowań reklamowych. Oszczędna i szybka (do 24m2/h) czterokolorowa drukarka Epson SureColor SC-S30600 z certyfikatem Energy Star, wyznacza nowy stosunek ceny do wydajności.
Firma HP opublikowała aktualizację firmware'u dla niektórych drukarek z serii LaserJet. Mają one zniwelować ryzyko instalowania w urządzeniach spreparowanego oprogramowania.
Zanim zdecydujemy się na kupno urządzenia drukującego, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego możliwości techniczne, ale też na wymiary.
Od grudnia oferta ActiveJet powiększyła się o kolejne modele tonerów do kolorowych drukarek laserowych marki HP.
ACTION S.A., właściciel marki ActiveJet, wprowadził do sprzedaży kartridże pasujące do rozszerzonej w tym roku linii drukarek Brother. Celem zmaksymalizowania wydajności tusze dostępne będą w wersji XL.
Szacuje się, że polscy studenci drukują i kserują łącznie 5 milionów stron rocznie. Sposobem na oszczędności w ich niewielkim budżecie może być własny sprzęt drukujący. Jak wybrać najbardziej ekonomiczną drukarkę?
Już po raz drugi cykliczne promocje produktów ActiveJet zostały nagrodzone w renomowanym konkursie magazynu ITReseller dedykowanego najlepszym na rynku programom partnerskim.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności