Internet, HI-Tech

EXPERT SUMMIT 2023 – All about Microsoft technologies (online) to XI edycja największej konferencji poświęconej technologiom Microsoft w Polsce. W tym roku konferencja odbywa się w formie transmisji online. Skierowana jest do wszystkim do profesjonalistów branży informatycznej, którzy chcą odnaleźć się w świecie najnowszych technologii, narzędzi i biznesu.
Wydarzenie zrzesza architektów, programistów, devopsów, projekt managerów, projektantów baz danych specjalistów od zabezpieczeń, administratorów sieci czy przedstawicieli wielkiego biznesu.
Konferencja zapewnia najwyższy poziom wykładów prowadzonych przez pracowników Microsoft, Microsoft MVP oraz kluczowe postacie z polskiej branży IT.
Już tej jesieni, 12 października 2023 roku odbędzie się dev.js Summit 2023 (online) Autumn Edition, tym razem w formie konferencji online! Serdecznie zapraszamy! Wydarzenie poświęcone jest JavaScript i Front-endowi. Skierowane jest do architektów, senior i midium developerów w technologiach webowych. Konferencja zapewnia najwyższy poziom wykładów prowadzonych przez topowe postaci z polskiego świata JavaScriptu oraz przedstawicieli wiodących firm zajmujących się JavaScript w Polsce. Podczas konferencji na swoich wirtualnych stoiskach zaprezentują się jedynie uznane i innowacyjne firmy informatyczne, których obecność zwiększa rangę wydarzenia.
W trakcie trwania konferencji odbędą się Wirtualne Targi Pracy JS, na których interaktywnie nawiążesz kontakt z firmami.
Przez dekadę udział kobiet w sektorze IT wzrósł w UE o 1,5 proc. W Polsce zaledwie o 0,8 proc. 
Koniec z fake newsami? Teraz to możliwe dzięki naukowcom z Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Badacze rozpoczynają prace nad projektem AntyFakeNews – systemem do ochrony użytkowników przed fałszywymi informacjami w sieci. To pierwszy tego typu projekt w kraju.
Kaspersky informuje o wprowadzeniu na rynek Kaspersky Machine Learning for Anomaly Detection (MLAD) – rozwiązania umożliwiającego wykrywanie odchyleń w procesach produkcyjnych na wczesnym etapie. Wspomagany algorytmami uczenia maszynowego, które analizują telemetrię z czujników maszyn, ostrzega o awariach urządzeń poprzez wyświetlanie alertów, gdy tylko parametry procesu produkcyjnego zaczną przybierać niespodziewane wartości. Kaspersky MLAD posiada bogaty w funkcje interfejs graficzny umożliwiający szczegółową analizę anomalii, jak również narzędzia, które mogą zintegrować produkt z istniejącymi systemami w celu dostarczania alertów na panele sterujące operatorów.
Właśnie opublikowaliśmy agendę 4Developers 2021! Jest już na naszej stronie i możesz ją przeglądać!
Branża IT spotka się ponownie w jednym miejscu w cyberprzestrzeni. Największy Interdyscyplinarny Festiwal Technologiczny w Polsce odbędzie się po raz kolejny w sieci 24-27 maja! Społeczność IT, doświadczeni eksperci oraz masa praktycznych prelekcji - wszystko to w ciągu kilkudniowego, wirtualnego wydarzenia!
W niemal jednej trzeciej (30%) cyberataków zbadanych w 2019 r. przez globalny zespół firmy Kaspersky ds. reagowania na cyberincydenty wykorzystywano legalne narzędzia zdalnego zarządzania i administracji. Dzięki nim sprawcy mogą pozostać niezauważeni przez dłuższy czas – średnia długość nieprzerwanych ataków cyberszpiegowskich oraz incydentów kradzieży poufnych danych to aż 122 dni. Dane te pochodzą z nowego raportu z analizy reagowania na incydenty firmy Kaspersky.
W kwietniu 2020 r. badacze z firmy Kaspersky zaobserwowali powrót znanego bootkita Rovinx w kampanii wykorzystującej obecną pandemię. Bootkity to wyrafinowane narzędzia mające na celu ładowanie szkodliwego kodu na jak najwcześniejszym etapie uruchamiania systemu operacyjnego, jeszcze przed aktywacją funkcji bezpieczeństwa. Uaktualniony bootkit Rovnix dostarczał na komputery ofiar trojana wyposażonego w funkcje szpiegowskie.
Cyberprzestępcy aktywnie wykorzystują nazwiska artystów oraz tytuły utworów nominowanych do nagrody Grammy 2020 w celu rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania. W porównaniu z rokiem poprzednim, w 2019 roku technologie zabezpieczające firmy Kaspersky wykryły o 39% więcej ataków (prób pobrania lub uruchomienia szkodliwych plików) wykorzystujących jako przykrywkę utwory nominowanych artystów. Ariana Grande, Taylor Swift oraz Post Malone stanowili ulubieńców cyberprzestępców, którzy w 2019 r. najczęściej wykorzystywali te nazwiska w celu rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania.
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że polska metoda opracowana na Uniwersytecie Jagiellońskim, znana jako "kodowanie ANS" lub "kodowanie z UJ" jest jednym z fundamentów dzisiejszego wirtualnego świata. Dzięki metodzie kompresji plików zaproponowanej przez dr. Jarosława Dudę z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ szybkość i efektywność przepływu informacji drogą elektroniczną wzrosła aż 30 razy! Czym teraz jest ten wynalazek dla świata i czym wkrótce może się jeszcze stać?
W 2019 roku przynajmniej 1 na 10 urządzeń wykorzystujących rozwiązanie firmy Kaspersky przeznaczone dla Maców stanowiło cel ataku trojana Shlayer – który tym samym stanowił najczęstsze zagrożenie dla użytkowników systemu macOS. Szkodnik ten rozprzestrzenia się za pośrednictwem przestępczej sieci partnerskiej, rozrywkowych stron internetowych, a nawet serwisu Wikipedia, co pokazuje, że użytkownicy odwiedzający wyłącznie legalne i zaufane strony także potrzebują dodatkowej ochrony online.
Badacze z Kaspersky Lab opublikowali raport dotyczący aktywności sieci zainfekowanych urządzeń (tzw. botnetów) w pierwszej połowie 2018 r. Przeanalizowano ponad 150 rodzin szkodliwych programów oraz ich modyfikacji rozprzestrzenianych za pośrednictwem 600 000 botnetów na całym świecie.
Pomoc w przemieszczeniu się z punktu A do punktu B, zamówienie jedzenia czy utrzymanie kontaktu ze znajomymi – świat cyfrowy tak mocno zakorzenił się w naszym codziennym życiu, że brak dostępu do internetu może stanowić poważny problem. Obecnie jesteśmy do tego stopnia uzależnieni od bycia online, że 23% osób wolałoby dać się przyłapać nago w miejscu publicznym niż nie mieć przy sobie urządzenia połączonego z internetem — tak wynika z nowego badania firmy Kaspersky Lab. Dlatego zadbanie o swoje urządzenia oraz zapewnienie stabilnego połączenia niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy lub co robimy, ma większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej.
Badacze z Kaspersky Lab wykryli nową falę phishingowych e-maili finansowych podszywających się pod legalne dokumenty księgowe i zakupowe, za pomocą których cyberprzestępcy zaatakowali dla korzyści finansowych co najmniej 400 organizacji przemysłowych. Seria ataków rozpoczęła się jesienią 2017 r., a ich cel stanowiło kilkaset komputerów firm z różnych branż: od paliwowej i gazowej po metalurgię, branżę energetyczną, budowlaną i logistyczną.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności