Facet z USA zwiedzał Polskę i się zgubił. Zobaczył rolnika pracującego na polu i zatrzymał się zapytać o wskazówki. Rolnik powiedział mu, jak dostać się do głównej drogi. Facet chciał trochę pogadać, więc pyta:
- To pańska ziemia?
- Taak - odpowiedział rolnik.
- Duża jest?
- No, zaczyna się tam gdzie płynie strumień przy drodze, ciągnie się przez wzgórze aż do tego miejsca, gdzie widać to wielkie drzewo. Sięga od tamtej stodoły do tej wielkiej sterty kamieni, tego płotu i biegnie aż do tej drogi.
- To piękne miejsce. Ale opowiem panu o mojej ziemi w Stanach. Wsiadam do mojego samochodu na jednym końcu mojej farmy o wczesnym ranku. Jadę cały dzień i dopiero kiedy słońce zachodzi, docieram do końca mojej posiadłości. Co pan o tym myśli?
Rolnik myśli przez chwilę i mówi:
- Też miałem kiedyś taki samochód

Chorwacja - Makarska

Kraj: Chorwacja
Organizator: Gandalf Travel
Przejdź do: Organizator
Aktualność:

ARCHIWUM
Cena: od 999 pln
Ilość noclegów: 9
Opł. klimat.: 10 euro
Ubezp. KL, NW: 60 zł
Wyżywienie: we własnym zakresie
Zakwaterowanie: pokoje, studia, apartamenty
Atrakcje gratis: -
Transport: autokar (WC, DVD, barek, klimatyzacja)

Data wyjazdu: 08.08 - 19.08.2016


Dalmacja to niezwykle piękny region, obfitujący w ciche zagubione wśród skał wioski, tętniące życiem kurorty turystyczne oraz pełne cennych zabytków miasta. Obszar ten znany jest przede wszystkim z ogromnej różnorodności i kontrastów.

Oczy podróżnych cieszą zarówno kipiące zielenią i bogactwem życia Jeziora Plitwickie, jak również ascetyzm jałowych krajobrazów archipelagu wysp Kornati, czy otoczone soczystą śródziemnomorską zielenią rozległe plaże. Najpiękniejsze miasta Dalmacji, takie jak Dubrownik, Split, Trogir czy malowniczy Šibenik, to również powód, dla którego każdego roku przyjeżdżają tu rzesze turystów.

Makarska to przepiękne dalmatyńskie miasteczko położone u stóp wznoszącego się na prawie 2 km masywu Biokovo, w cichej zatoce, naprzeciwko wyspy Hvar i Brač. Makarska to jedno z najpiękniejszych miejsc na turystycznej mapie Europy. Szerokie plaże, krystalicznie czysta woda i niezawodne słońce to największe, lecz zapewne nie jedyne atuty miejscowości. Dogodne położenie miasta pozwala na zwiedzanie wielu zabytków i cudów przyrody – m.in. Dubrownika, Wodospadów Krka, Splitu, Trogiru czy Mostaru. W samej Makarskiej znaleźć można jedną z największych kolekcji muszli morskich na świecie. Miasto znane jest z niezliczonych barów, kafejek i dyskotek, pełnych międzynarodowego gwaru młodych ludzi z całego świata. W miesiącach letnich (lipiec i sierpień) na scenie Rynku Głównego odbywa się festiwal kulturalno-rozrywkowy z licznymi koncertami i przedstawieniami. Oferta wypoczynku sprawdzona od wielu lat, zakwaterowanie w oparciu o wysokiej klasy apartamenty

Cena zawiera:


- 9 noclegów w wybranym wariancie zakwaterowania (pokoje, studia, apartamenty) - można wybrać konkretny obiekt już w momencie rezerwacji!
- przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, barek, klimatyzacja),
- opiekę rezydenta podczas pobytu (codzienne dyżury),
- podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

- ubezpieczenia 60 PLN/os SIGNAL IDUNA (KL 10.000 euro, NNW 7.000 PLN, bagaż 800 PLN) – płatne obowiązkowo w biurze,
- opłaty klimatycznej 10 euro/os/pobyt – płatne obowiązkowo w autokarze,
- wyżywienia (do wykupienia fakultatywnie w cenie 100 euro/pakiet 9 śniadań i 9 obiadokolacji - przy zgłoszeniu w biurze w Polsce albo 110 euro przy zgłoszeniu u rezydenta na miejscu).
- ubezpieczenia 60 PLN/os SIGNAL IDUNA (KL 10.000 euro, NNW 7.000 PLN, bagaż 800 PLN) – płatne obowiązkowo w biurze,
- opłaty klimatycznej 10 euro/os/pobyt – płatne obowiązkowo w autokarze,
- wyżywienia (do wykupienia fakultatywnie w cenie 100 euro/pakiet 9 śniadań i 9 obiadokolacji - przy zgłoszeniu w biurze w Polsce albo 110 euro przy zgłoszeniu u rezydenta na miejscu). - See more at: http://www.gandalftravel.com/index.php?a=kraj&b=offer&id=786&c=cena_nie_obejmuje#sthash.dCi3OX7B.dpuf

data ostatniej modyfikacji: 2018-04-27 08:11:42

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura studenci UMK
miniatura
 
Polityka Prywatności