Artykuły

Przebywanie w niskich temperaturach może być skutecznym sposobem na zrzucenie kilogramów. Oznacza to, że nasze ciepłe domy przyczyniają się do tycia. 19 st. Celsjusza, to wystarczająca temperatura w domu, jednak w większości przyzwyczailiśmy się do znacznie wyższej.
Klinika Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zaprasza do udziału w społecznym badaniu internetowym, którego głównym celem jest sprawdzenie społecznego podejścia i wiedzy na temat krwiodawstwa.
Przygotowania do wielkiego finału akcji „Dla Ciebie to pięć minut, dla kogoś to całe życie” osiągają punkt kulminacyjny. Włączyli się w nią również Ci, którzy już podarowali cząstkę siebie ratując życie chorym na raka krwi. Data 11-12 grudnia zbliża się wielkimi krokami.
Czytanie e-booków na różnych urządzeniach staje się coraz bardziej popularne. Wśród nich dominują czytniki, jednak wiele osób nadal czyta e-booki na komputerze. Firma Virtualo dystrybutor książek elektronicznych zapytała, więc o opinie lekarzy okulistów, aby dowiedzieć się co myślą o nowoczesnych formach czytania.
Reuters i ABCNews donosi o niezwykłym przypadku, gdy 12-letnia Kali Hardig z Arkansas w USA przeżyła wyjątkowo śmiertelne zakażenie amebą, która niszczy mózg. Lekarze dawali jej jedynie 1% szans na przeżycie.
Serwis „BBC News/Health” informuje o WATSI - internetowej witrynie, gdzie można opłacić leczenie wybranej osobie z ubogiego kraju.
To oczywiste że korzystanie z portali społecznościowych, takich jak np. Facebook, pozwala ludziom na utrzymywanie kontaktów, ale nie wiedzieliśmy o tym, że może pogarszać ich poczucie szczęścia i zadowolenia z życia. Tak przynajmniej wynika z badań, które publikuje pismo „PLOS ONE”.
„New Scientist” poinformował o eksperymentach nad zwierzętami - chimerami. Japoński naukowiec Hiromitsu Nakauchi zapowiedział, że wyhoduje takie zwierzęta, które będą posiadały ludzkie komórki i których narządy będzie można przeszczepiać ludziom. Otrzymał już nawet zgodę na takie doświadczenia.
Prof. Wiesław L. Nowiński światowej sławy naukowiec z Singapuru, twórca atlasów mózgu, uważa że nauka i innowacyjność powinny się stać polską specjalnością, a jedną z dziedzin, w której Polacy mogą przodować, są badania mózgu.
Mamy kolejną tego lata falę upałów. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, temperatury powietrza w różnych miejscach w Polsce przekraczają grubo ponad 30 stopni Celsjusza. Postanowiliśmy wspólnie z naszymi specjalistami odświeżyć sobie najważniejsze informacje dotyczące tego jak postępować, aby z udarem słonecznym, omdleniem czy odwodnieniem organizmu nie trafić do szpitala.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


 
Polityka Prywatności