Artykuły

O studenckim odżywianiu krążą prawdziwe legendy – od jedzenia kanapek „posmarowanych nożem” po gotowanie parówek w czajniku elektrycznym. Jedno jest pewne – większość studentów cierpi na brak czasu, brak snu i brak pieniędzy, więc trudno im zadbać o odpowiednią dietę.
Raport TNS „Młodzi Polacy i ich życie na wysokich obrotach”. Dzisiejsi 20-30 latkowie prowadzą szybkie tempo życia. Często łączą różne role np. studenta i pracownika. Nie chcąc rezygnować z przyjemności życia, ograniczają ilość snu na rzecz innych zajęć, pracy, nauki, spotkań ze znajomymi czy podróży. Do tego dochodzi stres i trudności z zasypianiem. W konsekwencji przeważającej większości młodych ludzi w Polsce (84%) zdarza się zarywać noce. Przy czym nieco ponad jednej czwartej (27%) przytrafia się to regularnie. Co w dzisiejszym świecie dla młodych Polaków i ich otoczenia oznacza ich gorsza forma następnego dnia? Na to i inne pytania odpowiedziało badanie TNS „Młodzi Polacy i ich życie na wysokich obrotach” zlecone przez markę Tiger.
Latem niezależnie czy preferujemy aktywne formy spędzania wolnego czasu czy też relaksacyjny wypoczynek, powinniśmy szczególnie zadbać o oczy, które w większym stopniu narażone na promieniowanie słoneczne, wiatr, piasek i pył oraz słoną lub chlorowaną wodę.
Wszystkich studentów zapraszamy 11 czerwca 2014r. w godzinach 11:00 - 18:00 na Uczelnię Łazarskiego, gdzie odbędzie się kolejna edycja akcji profilaktycznej 'Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego'.
„Nie jedz niczego, czego Twoja babcia nie nazwałaby jedzeniem” - tę i inne zasady odpowiedzialnej konsumpcji mieli okazję poznać uczestnicy weekendowych warsztatów zorganizowanych przez SKN CSR z Uniwersytetu Ekonomicznego.
Wiemy jak to wygląda. Poranna kawa, złapany w biegu baton, zajęcia, sucha bułka. A wieczorem mniej lub bardziej wykwintna kolacja i „godzinka” przed komputerem. I jak tu się potem pokazać nad jeziorem? A lato coraz bliżej…
Wg WHO, dziennie możemy spożyć maksymalnie 5 łyżeczek cukru czyli 25 g. Oznacza to, że nie należy wypijać nawet jednej standardowej puszki coca-coli o pojemności 330 ml, gdyż zawiera ona aż 35 g cukru:( Cukier zawiera „puste kalorie” oraz jest toksyczny dla wątroby i sprzyja chorobom przewlekłym.
Szybkie tempo życia, niezdrowa dieta i jedzenie w pośpiechu – wielu z nas popełnia tego typu błędy. Niestety nie zdajemy sobie sprawy, że zaniedbując codzienne menu zaniedbujemy również swoje zdrowie. Coraz więcej Polaków boryka się z chorobami dietozależnymi, których przyczyną jest właśnie nieprawidłowy jadłospis. Jak skutecznie zapobiegać tym dolegliwościom i jak raz na zawsze zmienić nawyki żywieniowe?
Schudnę, będę się lepiej odżywiać, zacznę uprawiać sport, osiągnę swój cel, zgubię 5 kilogramów, będę mniejsza o jeden rozmiar – też jesteście pełne nadziei i wierzycie w noworoczne postanowienia? Co zrobić, żeby udało się ich dotrzymać? Potrzebna jest trwała zmiana, a nie chwilowy zryw – przekonuje dr n. med. Joanna Suseł z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.
Zaczynamy ćwiczyć motywując się piękniejszą sylwetką, zrzuceniem paru kilogramów lub po prostu dla zdrowia. Po jakimś czasie zapał upada, a my zaczynamy się zniechęcać do dalszych ćwiczeń. Co zatem zrobić, aby nie znudzić się treningami i uniknąć utraty zaangażowania?
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


 
Polityka Prywatności