Uniwersytet Gdański ponownie wsparł diagnostykę w walce z koronawirusem

Strona www: ug.edu.pl
Dział: zdrowie.studentnews.pl

W związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego ponownie wsparł podjęte już wcześniej przez władze Uczelni działania w zakresie szybkiego wykrywania zakażeń, przekazując wysokospecjalistyczną aparaturę w postaci termocyklera Light Cycler 480 II do 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Wysokospecjalistyczna aparatura w postaci termocyklera Light Cycler 480 II, służąca do oznaczeń materiału genetycznego w technologii RT-PCR w czasie rzeczywistym, została przekazana na mocy porozumienia do laboratorium diagnostycznego 7. Szpitala Marynarki Wojennej przy ul. Polanki w Gdańsku. Przekazany sprzęt po raz kolejny wsparł przyszpitalne laboratorium diagnostyki molekularnej w kierunku COVID-19.

Aparatura umożliwi przeprowadzanie testów wykrywania zakażeń koronawirusem. Dzięki niej możliwe będzie zwielokrotnienie liczby wykonywanych testów i znacząco szybsze diagnozowanie chorych z województwa pomorskiego.

Już po raz kolejny Uniwersytet Gdański włączył się do inicjatywy wsparcia diagnostyki w walce z koronawirusem. Przypomnijmy, że w kwietniu Uczelnia po raz pierwszy przekazała aparaturę na potrzeby 7. Szpitala Marynarki Wojennej, a w marcu Uniwersytet Gdański przekazał specjalistyczny sprzęt Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

data ostatniej modyfikacji: 2020-11-05 09:30:47


 
Polityka Prywatności