Jak pielęgnować skórę po letniej opaleniźmie

Dział: zdrowie.studentnews.pl

Uwielbiamy letnią opaleniznę. Jednak po wakacjach często na skórze twarzy, dekoltu i dłoniach pojawiają się ciemne, brzydkie plamy i przebarwienia. To duży problem estetyczny, spowodowany najczęściej przez zbyt intensywne opalanie. Zaburzona zostaje melanogeneza, czyli naturalne procesy pigmentacyjne, jakie zachodzą w naszej skórze.

Przebarwienia posłoneczne - skąd się biorą?

Kochamy leżenie na plaży i lubimy korzystać ze słońca. Piękna opalenizna to wizytówka udanych wakacji. Niestety, działanie promieniowania słonecznego UV najczęściej kończy się pojawieniem na skórze przebarwień. Choć przyczyny ich powstania nie są do końca jasne, to efekt nadmiernego wydzielania i złego rozmieszczenia barwinka, melaniny. Proces pigmentacji zostaje zaburzony, a koloryt skóry staje się niejednolity, na skórze pojawiają się nieładne, ciemniejsze, jasnobrunatne lub szare plamy. Problem ten dotyczy w większości skór dojrzałych, ale coraz częściej na posłoneczne zmiany pigmentacyjne skarżą się również osoby młodsze, już koło 30 roku życia.

Domowe sposoby radzenia sobie z przebarwieniami
Najlepiej zapobiegać, czyli chronić skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce, stosując kremy z filtrami zabezpieczającymi oraz osłaniając ciało. Gdy jednak jest już za późno i plamy już się pojawią, możemy je rozjaśnić, stosując naturalne produkty, dostępne w naszej kuchni.
Domowe sposoby na plamy i piegi wykorzystują peelingujące i rozjaśniające właściwości owoców i naturalnych produktów. Możesz sama przygotować i wypróbować maskę z cytryny, z kwaśnego mleka, czy rozgniecionych owoców moreli, truskawek lub ogórków. Regularne stosowanie takiej maski pomoże rozjaśnić istniejące przebarwienia.

Zabiegi na plamy w gabinecie
W usuwaniu plam posłonecznych skuteczne są również zabiegi kosmetyczne, polegające głównie na złuszczaniu skóry. W zależności od rozległości i rodzaju plam, kosmetyczka lub lekarz może polecić mikrodermabrazję lub peelingi. W przypadku niektórych zmian do ich zmniejszenia i redukcji wykorzystuje się laseroterapię. Najczęściej w gabinecie kosmetycznym trzeba będzie wykonać kilka takich zabiegów, ale efekty w postaci wyraźnie zmniejszonych przebarwień powinny pojawić się już po pierwszej wizycie.

Pielęgnacja dzień po dniu
R ównie ważna dla poprawy stanu skóry z problemem przebarwień jest jej odpowiednia codzienna pielęgnacja. Na rynku dostępne są nowoczesne kosmetyki i kosmeceutyki, których formuła została opracowana specjalnie z myślą o niwelowaniu plam pigmentacyjnych. Rozjaśniający krem na przebarwienia nowej generacji - PIGM 400 - przygotowała również francuska marka kosmetyków biologicznych Biologique Recherchem, znana ze skutecznych produktów o wysokich stężeniach substancji aktywnych. Krem PIGM 400 działa na aż trzech poziomach melanogenezy, dzięki czemu nie tylko redukuje widoczność istniejących przebarwień, lecz także zapobiega powstawaniu nowych (poprzez kontrolę ilości i rozmiaru melanocytów). Przynosi natychmiastowy efekt rozjaśnienia i rozświetlenia skóry, poprawiając zauważalnie jej wygląd. Dla wzmocnienia działania terapii do kuracji można dołączyć również serum na przebarwienia PIGM 400.
Kremy i serum dla skóry z przebarwieniami należy stosować codziennie, rano i wieczorem. Pierwsze wyraźne efekty można zauważyć już po około 3 tygodniach codziennej pielęgnacji.


data ostatniej modyfikacji: 2016-08-29 10:05:06


 
Polityka Prywatności