NAJWIĘKSZY PROJEKT REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW NA PONAD 100 UCZELNIACH WYŻSZYCH

Zostań dawcą

Już 9 i 10 kwietnia Fundacja DKMS Polska wraz z 230 Studentami z całego kraju organizuje największą w Polsce akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Na 104 uczelniach, w 180 lokalizacjach odbędzie się finał III edycji ogólnopolskiej akcji Studenci Przeciwko Białaczce pod hasłem „Dla Ciebie to pięć minut, dla kogoś całe życie”. Po dwóch edycjach, które w zeszłym roku przyniosły spektakularne efekty, organizatorzy akcji spodziewają się kolejnego poruszenia młodzieży zaangażowanej w walkę z białaczką.

Projekt "Dla Ciebie to pięć minut, dla kogoś całe życie" to wielkie i bezinteresowne przedsięwzięcie zorganizowane przy współpracy i ogromnym wsparciu Studenckich Ambasadorów Fundacji DKMS Polska.

- Zdajemy sobie sprawę, że tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu tak licznej grupy młodych ludzi, projekt rejestracji ma unikalny charakter na skalę światową - powiedziała Agata Maraszek, Kierownik Działu Rekrutacji Dawców Fundacji DKMS Polska. - Sądząc po tym, ile pracy włożyli Studenccy Ambasadorzy w przygotowanie i wypromowanie rejestracji, wierzymy, że akcja zakończy się spektakularnym wynikiem. Każdego dnia kilkadziesiąt osób w Polsce słyszy diagnozę- białaczka. Wielu z nich czeka na swojego bliźniaka genetycznego. Dlatego tak ważne jest, by studentom udało się przekonać jak najwięcej osób, że te pięć minut przeznaczone na rejestrację może oznaczać szansę dla kogoś, kto walczy o całe swoje życie.

Walka z białaczką jest długa, trudna i często niesprawiedliwa. Wiedzą to Ci, którzy ją wygrali i Ci, którzy stracili bliskich pokonanych przez tę chorobę. Ponieważ białaczka nie wybiera pacjentów, wśród chorujących bywają również studenci. Dla swoich kolegów oraz ich bliskich studenci w 46 miastach przygotowywali się przez ostatnie 2 miesiące do finału akcji. Dzięki innowacyjnej metodzie rejestracji dawców poprzez pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka, Fundacja DKMS Polska, jako jedyna organizacja w Polsce jest w stanie w ciągu dwóch dni zarejestrować tysiące nowych osób. 9 i 10 kwietnia rejestracja będzie prowadzona w ponad 180 punktach na terenie całego kraju! Aby sprawdzić gdzie najbliżej będzie się znajdował punkt, wystarczy wejść
w kalendarz dni dawcy na stronie www.dkms.pl.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Chorują małe dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu z nich jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie komórek macierzystych z krwi lub szpiku od dawcy niespokrewnionego. Tych niestety jest ciągle zbyt mało. Aktualnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad pół miliona potencjalnych dawców, z czego ponad 460 tysięcy w bazie Fundacji DKMS. Aby rozbudować bazę i zwiększyć szanse na wyzdrowienie chorych, Fundacja pozyskuje wsparcie różnych grup środowiskowych. Kolejni potencjalni dawcy rejestrowani są tak w akcjach ogólnopolskich jak i lokalnych.

Akcji rejestracji na Politechnice Warszawskiej w dniu 9 kwietnia będzie towarzyszył sztab koordynacji działań na wszystkich uczelniach. Dziennikarze, którzy odwiedzą sztab, będą mogli na bieżąco obserwować jak postępuje proces rejestracji na wszystkich uczelniach w 46 miastach, jak również spotkać pacjentów, którzy już wygrali walkę z białaczką.


Będzie też możliwość rozmowy ze specjalistą tematu - doktorem hematologii Tigranem Torosianem i dawcami, którzy mieli już szczęście kogoś uratować. Do dyspozycji mediów będą również pracownicy Fundacji DKMS, którzy opowiedzą o całym procesie poszukiwania dawców i koordynacji przeszczepień. Ten sztab to doskonała możliwość spotkania w jednym miejscu i czasie wszystkich stron zaangażowanych w walkę z białaczką pod hasłem "Dla Ciebie to pięć minut, dla kogoś całe życie". 9 kwietnia każdy zainteresowany będzie mógł śledzić wyniki wielkiego finału na Twitterze Fundacji DKMS Polska. Wystarczy wejść na stronę: https://twitter.com/FundacjaDKMS


data ostatniej modyfikacji: 2014-04-07 08:33:08


 
Polityka Prywatności