Postaw na zdrowie i pożegnaj złe nawyki

166675820 - produkty bogatowapniowe

Nadszedł czas postanowień i wyrzeczeń noworocznych. Dla niektórych oznacza to rzucenie palenia, schudnięcie, naukę jakiegoś języka itp. Czy Twoja noworoczna lista postanowień jest już gotowa? Bardzo ważne jest, aby znalazły się na niej również postanowienia dotyczące Twojego zdrowia. Już teraz zainwestuj w siebie, aby cały rok cieszyć się zdrowiem.

Eksperci z portalu PoProstuZdrowo.pl wymienili kilka złych nawyków żywieniowych, których pozbycie się sprawi, że poczujesz  się lekko i zdrowo. Wystarczy zastosować się do kilku rad:

1. Jedz regularnie – nasz organizm potrzebuje energii co trzy godziny. Lepiej zjeść kilka małych posiłków w ciągu dnia, niż jeden wieczorem, po którym czujemy się mocno przejedzeni.

2. Nie podjadaj w nocy – sen to czas odpoczynku, również dla naszego układu trawiennego. Nocne podjadanie sprawi, że rano obudzisz się z uczuciem zmęczenia.  Poza tym spożywanie pokarmów w nocy ogromny wpływ na przyrost masy ciała.

3. Warzywa i owoce zamiast fast-foodów – pizze, hamburgery, kebaby to niepotrzebne kalorie. Zamiast takiego śmieciowego jedzenia przestaw się na spożywanie większej ilości warzyw i owoców, które dostarczą Twojemu organizmowi witaminy oraz składniki mineralne niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. 

4 Zerwij z nałogami - nie pal papierosów i unikaj zadymionych pomieszczeń, nie nadużywaj alkoholu, z umiarem spożywaj kawę i mocną herbatę. Pamiętaj, że każde uzależnienie pustoszy Twój organizm i  negatywnie wpływa na kondycję zdrowotną.

5. Nie stresuj się – stres często prowadzi do przejadania się, które niekontrolowane i przedłużające się w czasie, może nieść ze sobą groźne skutki w postaci przytycia i związanych z tym uciążliwościami. Zamień zajadanie stresu ulubionymi smakołykami na rozładowywanie napięcia prostymi ćwiczeniami oddechowymi lub nauką medytacji.

Dużą pomocą w kontrolowaniu tego co jesz, ile zjadasz i kiedy konsumujesz jest Internetowy Kalkulator Dietetyczny (IKD). Wystarczy, że założysz konto w ramach portalu Poprostuzdrowo.pl - uzyskasz dostęp do IKD, który zawiera obszerną bazę produktów. Wprowadzając do aplikacji informacje o spożywanych posiłkach, będziesz w stanie w szybki i prosty sposób uzyskać dane dotyczące składników mineralnych oraz kilokalorii dostarczanych organizmowi, będziesz mieć również dostęp do wyników w postaci różnorodnych raportów i wykresów. 

Postaw na zdrowe odżywianie, czyli  na zaspokojenie zapotrzebowania organizmu na energię oraz dostarczenie mu wszystkich składników odżywczych niezbędnych do właściwego rozwoju, aby cieszyć się zdrowiem przez cały rok.

data ostatniej modyfikacji: 2013-01-15 12:30:04INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
WSIiZ_220.jpg
 
Polityka Prywatności