Depresja to nie tabu

Z depresją da się wygrać, choć to długa i trudna droga. Przekonują o tym osoby, którym się udało. Na stronie http://www.wemenders.com/ można przeczytać historie osób, które wygrały z depresją. Można również zrobić test, który pomoże określić czy to, co dzieje się z człowiekiem to właśnie depresja.

Celem Fundacji Wemenders jest budowanie świadomości społecznej oraz wspieranie osób poszukujących pomocy w zakresie profilaktyki, diagnozy i leczenia chorób cywilizacyjnych. Tematem kluczowym dla Fundacji jest problematyka depresji

Fundacja jest punktem komunikacji pomiędzy osobami szukającymi pomocy, a jednostkami tej pomocy udzielającymi. Z myślą o pomaganiu ludziom w powrocie do zdrowia psychicznego stworzony został portal www.wemenders.com.

Jeszcze na ten rok planowany jest start projektu „Depresja to nie tabu”. Projekt zakłada realizację otwartych, bezpłatnych wykładów na temat depresji, kierowanych do Studentów oraz Kadry Dydaktycznej na Uczelniach Wyższych w całym Kraju. 

Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat depresji, która dotyczy również młodych ludzi. Każda Uczelnia, która zgodzi się na zaprezentowanie wykładu przez fundację otrzyma certyfikat „Uczelnia Wrażliwa”. 

Wykład pilotażowy odbędzie się w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. 

Szczegółowe informacje na stronie:

www.wemenders.com

Realizowane projekty:

http://www.wemenders.pl/pl/realizowane-projekty/portal-wemenders


data ostatniej modyfikacji: 2012-11-19 09:03:26


 
Polityka Prywatności