Artykuły

Zbyt wiele obowiązków każdego dnia, szybkie tempo życia oraz brak czasu na własne pasje czy zwykły relaks - to czynniki, które mogą wywoływać stres. Odczucie to znane jest większości z nas, a kojarzymy je przede wszystkim z negatywnymi emocjami i zmęczeniem.
W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie biura, sklepy oraz wiele innych miejsc pracy bez komputerów i urządzeń elektronicznych - są to podstawowe narzędzia pracowników, obsługiwane codziennie przez wiele godzin.
Osoby zmagające się z cukrzycą muszą nieustannie pamiętać o zdrowej diecie i aktywności. Jednak w trakcie zimowych dni większość z nas ma ochotę schować się pod kołdrą z ciepłą herbatą i tabliczką czekolady. Tym samym zdrowe odżywianie i ruch stają się niemałym wyzwaniem. Jak poradzić sobie w zimowych warunkach i zdrowo funkcjonować z taką dolegliwością? Poznaj nasze sposoby!
Niektórzy starają się walczyć ze stresem, eliminując wszelkie jego przejawy. Inni działają pomimo stresu – usiłując ignorować jego oznaki. Każdy jednak narażony jest, przynajmniej od czasu do czasu, na sytuacje stresowe, ale też każdy może nauczyć się lepiej zarządzać swoim stresem.
Od dawna uważa się, że przebywanie na świeżym powietrzu dobrze robi na samopoczucie. Okazuje się ponadto, że grupowe spacery na łonie przyrody mogą łagodzić objawy depresji, zmniejszać stres i dobrze wpływać na zdrowie psychiczne.
Pogoda i psychika zawsze idą w parze. Letni optymizm i zapał do życia ulatują z pierwszymi dniami jesieni. Czujemy się, jakby ktoś wyłączył nam światło. I właśnie o to światło chodzi. Kiedy jest go mniej, tracimy siły i zapał, wpadamy popularnie zwaną „jesienną depresję”. Lekarstwem na to, jest... między innymi więcej światła.

Z jednej strony wydaje nam się, że jakość życia we współczesnym świecie rośnie. Z drugiej – do najpoważniejszych chorób naszej rozwiniętej cywilizacji zalicza się depresję. Niektórzy mówią wręcz o „modzie na depresję”. Nie jest ona jednak wymysłem psychoterapeutów.
Wyniki badania prowadzonego przez norweskich badaczy nad substancjami psychodelicznymi, publikuje czasopismo "PLOS ONE"". Naukowcy dowodzą, że stosowanie takich związków nie zwiększa ryzyka występowania zaburzeń psychicznych, jak wcześniej uważano.
Dzisiejszy świat wyznaje kult piękna, w związku z tym osoby, które nie spełniają estetycznych norm czują się napiętnowane i popadają w depresję. Dotyczy to m.in. osób chorych na łuszczycę, którą w przeciwieństwie do innych chorób ciężko ukryć. Poniżej kilka porad dla osób chorych na łuszczycę jak uniknąć lub zmniejszyć skutki depresji wywołanej przez tą chorobę.
Brytyjscy naukowcy z University of Liverpool uważają, że osobiste dążenia osób cierpiących na depresję są słabo sprecyzowane, co może przyczyniać się do pogłębienia ich problemów psychicznych.
Następne
Kanał RSS dla tej listy


 
Polityka Prywatności