Rola magnezu w organiźmie

Magnez bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych w organizmie, a brak tego pierwiastka wywołuje u ludzi nadpobudliwość nerwową, drgawki mięśni, zaburzenia pamięci i orientacji, miażdżycę i doprowadzić może do zawału serca - informuje Polskie Towarzystwo Magnezologiczne im. prof. Juliana Aleksandrowicza.

Magnez jest pierwiastkiem działającym m.in. przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwalergicznie, uspokajająco, antystresowo, przeciw arytmii, rozkurczowo i przeciw zakrzepom.

"Udokumentowana jest neutralizująca rola wapnia i magnezu w stosunku do spożytego alkoholu, przywracająca równowagę i zdrowy rozsądek. Dowiedziono również, że istnieje przyczynowy związek pomiędzy opóźnieniem psychicznego rozwoju dziecka a przenikaniem do jego organizmu nadmiernych ilości neurotoksycznego środka, jakim jest ołów, przy niedoborze w organizmie magnezu i wapnia. Zdrowie człowieka ma swoje źródło w ziemi" - informuje PTM.

Towarzystwo przypomina także, że sole magnezu i wapnia skutecznie opanowują jako aktywatory niewydolność immunologiczną, która jest uwarunkowana ekologicznie.

Powstałe w Krakowie w 1988 roku Polskie Towarzystwo Magnezologiczne to stowarzyszenie naukowe, zajmujące się badaniami i popularyzacją zasad ochrony zdrowia społecznego za pomocą makro- i mikroelementów, szeroko pojętą problematyką związaną z magnezem i innymi pierwiastkami znaczącymi dla zdrowia człowieka i środowiska.

Towarzystwo przyjęło imię profesora Juliana Aleksandrowicza (1908-1988), który już w latach 70. ubiegłego wieku udowodnił, wyjątkową rolę magnezu w organizmie człowieka, nazywając go pierwiastkiem zdrowia i "królem życia".

źródło: PAP - Nauka w Polsce

 


INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
boks_220.gif
WSEiTszczecin_220.jpg
 
Polityka Prywatności