Leki - różne informacje

Antybiotyk bez recepty
W Wielkiej Brytanii po raz pierwszy trafi do sprzedaży antybiotyk bez recepty - krople do oczu z chloramfenikolem.
Obiecujący lek na raka
Prototyp wszechstronnego leku, który ma zwalczać różne rodzaje raka, w tym piersi, prostaty, jajnika, jelit, nerek i skóry, daje dobre wyniki w testach na pacjentach - donoszą badacze brytyjscy za pośrednictwem serwisu internetowego "Medical News in Sciences".
Usłyszeć ból
To samo białko, które pozwala nam słyszeć dźwięki, pośredniczy również w odczuwaniu bólu - dowiedli badacze amerykańscy.
Polska - zamiast antybiotyków
Leki przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybiczne, mogące zastąpić coraz mniej skuteczne antybiotyki, opracowywane są w trzech polskich laboratoriach badawczych. Projekt ten zdobył już złoty medal na ubiegłorocznej międzynarodowej wystawie wynalazków "Genius-Europe" w Budapeszcie.
Leki czułe na czerwień
Specjalne kompleksy, z których pod wpływem światła widzialnego w organizmie będą się uwalniały aktywne leki zaprezentowano podczas dorocznego 229. spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego w San Diego.
Ryzyko zawału może być winą depresji, a nie leków
Wbrew dotychczasowym obawom za zwiększone ryzyko zawału mogą odpowiadać nie leki antydepresyjne, ale sama depresja - informuje pismo "Heart".
Leki zdalnie sterowane
Wiązka ultradźwięków może przepchnąć kapsułkę z lekiem naczyniami krwionośnymi w żądane miejsce i tam uwolnić zawartość - informuje "New Scientist".
następne>>>


INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
PUM_220.jpg
boks_220.gif
przeglad_uczelni_boks_220.gif
 
Polityka Prywatności