Zdrowe życie - różne informacje

Przed wyjazdem na narty
Ponieważ zbliża się sezon narciarski, warto pomyśleć o przeciążeniach na stokach. Nasze stawy są wówczas bardzo obciążone. Sposobem na ochronę stawów są opaski ochronne. Zabezpieczaja nas one przed kontuzjami, a gdyby coś niedobrego stało się na stoku, to pomagają w leczeniu kontuzji.
Zdrowa herbata i wino
Zielona herbata i czerwone wino korzystnie wpływają na nasze zdrowie, ponieważ zawarte w nich przeciwutleniacze neutralizują szkodliwe wolne rodniki. Skuteczność działania przeciwutleniaczy demonstrował dr Marek Wasek z Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Warszawie podczas pokazu, który odbywał się w sobotę w ramach Dnia Nauki.
Pierogi zdrowsze niż fast food
Jedzenie typu fast food atrakcyjnie wygląda, ale szkodzi zdrowiu; lepsze są domowe pierogi lub kanapki - przestrzegał słuchaczy w sobotę podczas wykładu w ramach III Ogólnopolskiego Dnia Nauki dr Saeed Bawa z SGGW.
Sen poprawia pamięć
Dobry sen powoduje zmiany w aktywności mózgu, które sprzyjają zapamiętywaniu, zwłaszcza zadań ruchowych. Dlatego dzieci potrzebują więcej snu niż dorośli - wyjaśniają naukowcy z USA na łamach pisma "Neuroscience". W ostatnich doświadczeniach badali zmiany aktywności mózgu pod wpływem snu.
Biblijna dieta
Chleb, ryby i wino - menu biblijnych posiłków może stać się podstawą nowej amerykańskiej diety. Do inspirowania się Biblią także podczas wyboru żywności zachęca Amerykanów pewien lekarza z Florydy.
Regularny trening na zdrowie
Regularne ćwiczenia być może mogą zapobiegać chorobom serca i cukrzycy typu II, gdyż aktywują w mięśniach około 500 genów - zaobserwowali naukowcy ze Szwecji.
Obsesja na zdrowe jedzenie
Obsesyjne przywiązywanie wagi do zdrowego odżywiania może być niebezpieczne. Nowe zjawisko nazywa się ortoreksja.
następne>>>

 
Polityka Prywatności