Student NEWS - nr 43 - okładka
W numerze m.in.
 
Humor dnia
Na lekcji religii pani opowiada dzieciom, jak Pan Jezus był na pustyni i pyta Jasia:
- Jasiu, kto oprócz Pana Jezusa był na pustyni?
- Staś i Nel - odpowiada Jasio.
.            
Bądź aktywny
NUMER 43
To, że regularne ćwiczenia są dobre dla zdrowie, wie każde dziecko. Ale nie każdy wie, że regularna fizyczna aktywność korzystnie wpływa na życie seksualne, pomaga zwalczyć bezsenność i ułatwia rzucenie palenia.
NUMER 43
Tenis kojarzył się kiedyś z elegancją, nienagannym strojem, a także z refleksem i świetną koordynacją ruchów. Dosyć długo uznawany był za sport elitarny. To podejście na szczęście się zmieniło. Na Zachodzie tenis jest jednym z najpopularniejszych sportów rekreacyjnych. Ma bowiem ogromną zaletę - można go uprawiać od szkoły podstawowej do późnej starości. Pozwala zachować młodość, zdrowie i dobrą kondycję. Być może warto go zacząć uprawiać właśnie teraz, choć pełnia sezonu właśnie za nami.
NUMER 42
Windsurfing jest sportem, który polega na „ślizganiu się” po falach, wykonywaniu manewrów i skoków na wodzie przy użyciu deski z zamocowanym na niej żaglem. Niezbędnym elementem surfowania jest siła wiatru, który napędza żagle, dzięki czemu uzyskuje się duże prędkości.
NUMER 42
Zanim wyruszysz na spływ
NUMER 40
Bieganie jest nie tylko jednym z najbardziej popularnych i dostępnych sportów rekreacyjnych. Jest również jednym z najbardziej skutecznych sposobów zapobiegania chorobom układu krążenia i serca. Doskonale poprawia sprawność fizyczną i jest nieodłącznym komponentem każdego programu odchudzającego.
NUMER 39
Mount Everest – 8848 metrów – najwyższy szczyt na ziemi. Zdobyty przez niewielu, stał się grobem dla kilkuset osób. Zachwyca i przeraża jednocześnie. „Dach świata”, „Góra gór”, „Sagarmatha”, “Czomolungma” to legenda i wyzwanie zarazem.
NUMER 39
Jazda na rowerze od zawsze była jedną z najpopularniejszych form rekreacji. Każdy, kto raz zakosztuje tego sportu, marzy, by znaleźć choć trochę czasu na kolarskie przejażdżki. Rower to nie tylko przyjemność, ale także dobry sposób na wzmocnienie kondycji i poprawę sylwetki.
NUMER 38
Pływanie jest jedną z nielicznych dyscyplin sportowych, która tak harmonijnie rozwija całe ciało. W pokonanie kolejnych metrów na basenie pływak musi zaangażować wszystkie swoje mięśnie. I, co ważniejsze, pływać możesz zawsze, wyjdzie ci to na zdrowie.
NUMER 38
Nie zależnie od tego czy jest się nowicjuszem w fitness klubie, czy może też zaczynasz ćwiczenia od nowa po dłuższej przerwie istnieje pewne niebezpieczeństwo, że plan może się nie powieść.
następne>>>