Trzech turystów: Polak, Szkot i Niemiec wybrało się w Alpy na wycieczkę.
Niestety z powodu złej pogody wszyscy zaginęli, ratownicy po kilku tygodniach przerwali poszukiwania i w gazetach pojawiły się nekrologi.
Wkrótce w jednej z redakcji dzwoni telefon i z Hawajów odzywa się Niemiec z prośbą o anulowanie jego nekrologu!
Redaktor gazety krzyczy:
- Ty żyjesz!! Jakim cudem??
Niemiec opowiada:
- Zamarzliśmy i powędrowaliśmy wszyscy do Św. Piotra, który zatrzymał nas u wejścia do Bramy Niebieskiej i powiedział że jeszcze jesteśmy za młodzi żeby umrzeć, więc jeżeli Ubezpieczenie pokryje koszt 500 euro, może nas wysłać z powrotem na ziemię. Złapałem za telefon, porozmawiałem z moim agentem, zapłacił, a ja zażyczyłem sobie żeby wylądować na Hawajach. No i mam wakacje!
- Ale co ze Szkotem i Polakiem???
- Jak ich ostatnio widziałem, Szkot targował się o cenę, a Polak wysyłał papiery do ZUS-u...

Studenckie wyjazdy wakacyjne

Przegląd studenckich wyjazdów
Poszukaj najlepszej propozycji dla siebie i Twoich znajomych

Kraj
Organizator
Data wyjazdu: 10.09 - 21.09.2016

Grecja - Riwiera Olimpijska

Gandalf Travel
Kraj: Grecja
Organizator: Gandalf Travel
Cena: od 899
Ilość nocl.: 9
Opł. klimat.: 10 euro
Ubezp. KL, NW: 60 pln
Food: własne; opcjonalna dopłata do wyżywienia BB (100 euro/os/pobyt)
Nocleg: pokoje 2, 3 osobowe
Transport: autokarem

Podróż do Grecji to fascynująca przygoda dla ciała i ducha, to spotkanie z bogatym światem antyku, z którego wywodzi się cała europejska kultura. Ukształtowana w bałkańskim tyglu Hellada to miejsce, w którym dalej stykają się i przenikają tradycje Wschodu i Zachodu.

Duchy olimpijskich bogów współistnieją ze świętymi prawosławia, bizantyjskie twierdze wznoszą się tuż obok kamiennych meczetów, a w sercu nadmorskich kurortów dalej odnaleźć można miejsca, w których przyroda jest nienaruszona. Dla turystów Grecja to także ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, niezawodne słońce oraz wakacyjna atmosfera sącząca się wraz z muzyką z licznych tawern i nadmorskich kafejek.

Paralia - kurort położony w regionie Pierii, w okolicy miejscowości Katerinii, ok. 70 km na południe od Salonik. Przepiękna i bardzo duża plaża to podstawowa zaleta tej miejscowości. Wzdłuż plaży ciągnie się nadmorska promenada z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną - mnóstwo tu restauracji, tawern i klubów. Deptak łączy kurort z sąsiednią miejscowością Olimpic Beach. Dno morskie obniża się tutaj stopniowo i łagodnie, co powoduje, iż doskonale czują się tutaj pływacy o różnym poziomie umiejętności. Miejscowość znana z doskonałego zaplecza rozrywkowego i turystycznego stanowi jednocześnie doskonałą bazę wypadową do zwiedzenia północnej części Grecji. Paralia to propozycja na zróżnicowane wakacje w komfortowych warunkach. Ta nadmorska miejscowość cieszy się uznaniem turystów z całej Europy, którzy doceniają urzekające widoki, szeroki wybór usług gastronomicznych, możliwość dłuższych i krótszych spacerów, zaplecze rozrywkowe oraz przystępne ceny, którymi kuszą liczne sklepy i kramy z pamiątkami.

Cena zawiera

 • 9 noclegów w aparthotelu w Paralii
 • przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, barek, klimatyzacja)
 • opieka rezydenta podczas pobytu (codzienne dyżury)
 • podatek VAT

Cena nie zawiera

Dopłaty obowiązkowe

 • ubezpieczenia 60 PLN/os SIGNAL IDUNA (KL 10.000 euro, NNW 7.000 PLN, bagaż 800 PLN) - płatne w biurze
 • opłata klimatyczna 10 euro/os/pobyt

Dopłaty fakultatywne

 • klimatyzacja - opłata za cały apartament 45 euro/turnus
 • wyżywienie HB - płatne dodatkowo 100 euro/os/pobyt


Zniżki

 • rabat przy wyborze dojazdu własnego - 150 PLN
 • stała cena dla dziecka do lat 3 - 350 PLN
 • Zniżka dla dziecka do 6 lat - 30 %
 • Zniżka dla dziecka do 12 lat - 20 %


Program ramowy

Dzień 1: Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów (godziny nocne). Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię.

Dzień 2: Przyjazd na Riwierę Olimpijską w godzinach południowych, zakwaterowanie w obiekcie i spotkanie organizacyjne z rezydentem.

Dzień 3-10: Pobyt na Riwierze Olimpijskiej. Czas na relaks i kąpiele słoneczne. Możliwość skorzystania z atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych.

Dzień 11: Wykwaterowanie w godzinach rannych i czas wolny, wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację.

Dzień 12/13: Przyjazd do Polski


Wyżywienie

Wyżywienie we własnym zakresie. Studia posiadają w pełni wyposażone aneksy kuchenne. Istnieje możliwość wykupienia pakietu 9 śniadań i 9 obiadokolacji serwowanych w pobliskiej tawernie w cenie 100 euro/os/pobyt.data ostatniej modyfikacji: 2016-06-07 13:19:21